| sweetys a întrebat:

Bună! Am și eu o întrebare pentru persoanele care lucrează în 3 schimburi în flux continuu. După săptămâna de sch 3 cum faceți să vă reveniți cu somnul? Eu chiar dacă ies dimineața și nu dorm toată ziua, noaptea dorm doar două ore și după stau și ma uit pe tavan, abia din a doua sau a 3a zi îmi revin. Ma bate gândul sa îmi iau ceva ceaiuri sau pastile pentru somn. Voi cum procedați?

2 răspunsuri:
| scp3008 a răspuns:

Cand esti obosit dormi indiferent ca e zi sau noapte, este mai greu la inceput dupa aia te obisnuiesti. Dar inainte nu erai obisnuit sa stai treaz noaptea pana dimineata la pc cum face mai tot tineretul?

| CrMarCos a răspuns:

Sunt pastile valeriana. Ii ceva extract din plante care te liniștesc, le găsești în farmacii. Încearcă înainte de somn cam cu vreo jum de oră, poate te ajută