| FataCuBuff a întrebat:

TPU omul care fumeaza pentru prima data se schimba adica nu mai poate sa fie cum era inainte? si cum sa fac sa nu ma pprinda sa nu ma banuiasca nimeni ca fumez si sa nu miros a afum si ce tigari ar fi de preferat kent 8 e bun dau funda si vot

11 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

E o prostie, pentru ce? ca sa apartii unei gasti? sa fii vazuta mai bine de prieteni? Prietenii adevarati te plac asa cum esti, ceilalti raman amici de-o tigara(de genu:"prieteni de pahar"). Cand vei ajunge pe la 30-40 de ani vei incepe sa faci pelerinaje pe la spital, ba ca ai probleme cu organ, ba ca ai probleme cu alt organ s.a.m.d.Ar fi cazul sa te maturizezi si sa te gandesti la tine, multi fumeaza pentru ca ii calmeaza tigara, asta e de fapt din cauza anxietatii(daca asta e problema consulta un psiholog), mai bine mesteci o guma, are acelasi efect.

| ThatsMethod a răspuns:

Nu mai fuma..Nu-ti face bine la organism + ca slabesti foarte mult. Sfatul meu e sa te lasi de fumat.

| valentingb a răspuns:

Da,e bun, are gust de ciocolata. happy Fetita isteata, ti-am spus si ieri, nu fuma. Cand or sa-ti cada dintii sa nu intrebi pe TPU de ce iti cad, vei sti raspunsul. Si nu poti sa te ascunzi, un nefumator simte duhoarea de nicotina, chiar daca mesteci Orbit pana iti oboseste gura. Fumeaza Plugarul din punctul meu de vedere daca tot fumezi. Iar despre schimbarile fizice si psihice ti-am spus ieri. Fumeaza o tigara sa vezi ca te ustura gatul, si poate intelegi ca nu-s nebun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice tip de tigari ai fuma, tot a tutun si a fum vei mirosi. Daca inca nu ai inceput, te sfatuiesc sa nu o faci.Sunt milioane de lei pe luna aruncati si sanatate distrusa.

| MetalForever a răspuns:

Nu fuma Kent,de fapt, la inceput sunt bune.dar te obisnuiesti cu Parliament, Viceroy, Marlboro, Winston...Kent sunt pentru amatori(nu ca eu as nu as fi, dar nu sunt dependent in adevaratul sens al cuvantului, poate fumez cam 5-7 tigari pe saptamana).
Nu, nu te schimbi moral daca fumezi, numai daca anturajul tau cere asta.Nu are nimic de a face cu TUTUNUL, nu cu heroina.
Un pont:nu fuma in spatii inchise(gen:bar, casa lui Andreilaughing), ci fumeaza afara, ca sa nu mirosi..anyway,oricum cineva isi va da seama ca fumezi, mirosul nu poate fi acoperit in totalitate, dar odata ce te prind(de ex.parintii),te maschezi mult mai bine,eu nu stiu cum fac, dar miros foarte slab, de obicei cand fumez nu port geaca, sau ceva cu care ma vad ai mei, sa ma mai miroasa..etc.
Tu iti impui daca vrei swa fumezi 2 pachete pe zi,e la fel si cu un fir pe zi,crede-ma, te compatimesc.
Good luck!winking
Apropo, daca TU simti nevoia sa fumezi, fumeaza.E viata ta, cine dracu sunt prietenii sa iti zica ce sa faci!? FUCK THEM!

| EVA9443 a răspuns:

Pai nu fuma! ce-ti trebuie? nu vei fi mai destept cu tigara in dinti! leapada cit nu e tirziu! vei regreta

| siliker a răspuns:

Salut. In general cand fumezi un nefumator te simte orice ai face, pe cand un fumator nu te poate mirosi, iar de schimbat se schimba fizic in sensul ca ai sa obosesti mai repede la eforturi mai mari.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru siliker):

De fapt un fumător simte mai bine fumul de tigară decât un nefumător. Şi vorbesc din experienţă.

| Marin_Roberto_1998 a răspuns:

Nu fuma fumatul poate ucide dale naiba de tigari.