| anonim_4396 a întrebat:

O parte din colegii mei fumeaza si in pauze am stat cu ei! Cand am venit acasa putin mai nervoasa mama si tata au zis ca miros a tigari si ca am fumat, eu am inceput sa rad si ei au inceput sa imi face predica, dar nu le-am zis nimic i-am lasat sa comenteze ca eu stiu ca nu am fumat deci nu au dovezi!
Cum sa ii fac sa inteleaga ca nu am fumat si nu fumez si no sa fumez?
Dar mai bine las asa: ei cu conceptiile lor demodate si eu cu treaba meaoh go on!
Oricat le-as explicat tot n`ar intelege de aia nici nu`mi bat capul sa le explic!

Răspuns Câştigător
| lucia21 a răspuns:

Incearca sa le explici. Poate vor intelege. Si poti sa ii lasi putin deoparte pe colegii tai atunci cand fumeaza pentru a nu mai mirosi.

9 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Oricum nu o sa te creada, asa ca don't bother.

| adutzz a răspuns:

Pai chiar daca nu suna bine pune-i sa iti miroase gura, dar cel mai bine ar fi sa ii faci sa inteleaga ca in momentul de fata foarte multi fumeaza si ca este normal ca atunci cand ajungi uneori acasa sa mirosi a tigari pentru ca acum fumeaza oricine si oriunde, mai ales daca ai parul mai lung, imediat incepe sa miroasa a fum, si mie mi se intampla asta.

| Agnes00 a răspuns:

Daca intr-adevar nu ai fumat trebuia sa le dai sa-ti miroasa mainile sau gura si le-ai fi demostrat.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Roaga pe unu din ei sa vina la scoala si roagati colegii sa comfirme ce leai zis parintilor

| gabriel2159 a răspuns:

Nu te lupta sa demonstrezi nimic! Tu spune numai adevarul si nu te apara! Adevarul va iesi la iveala pana la urma...asta daca nu te apuci de fumat,intre timp tongue, glumeam! big grinwinking Oricum, tu spune adevarul si ei isi vor da seama pana la urma si vor confirma ca ai avut dreptate! Ai sa vezi! happy

| Ana10000100 a răspuns:

Trebuia sa suflii sa vada ...Ca esti fata lor, nu? Ii spui :
-Mama, cu ce pot sa iti dovedesc? Zi-mi si eu iti spun, daca nu o sa zic totul cum am inceput sa miros a tigari de la locul faptei pana la locul de fata. Mai bine spune-le inca o data adevarul [mai explicativ]

| CatEyes28 a răspuns:

Asa sa faci

| reason20 a răspuns:

Pune-i sa caute prin buzunare...prin ghiozdan sa vada ca nu ai pachetu si brichetawinking

| joojoo a răspuns:

Spune-le sa vorbeasca cu toti de la scoala si sa se convinga.si nu mai sta nici tu cu colegii tai cand fumeaza