| camy_1834 a întrebat:

am si eu o tema de facut.as vrea sa ma ajutati
am de facut la engleza o scrisoare si suna cam asa:
doresti sa-ti sarbatoresti ziua de nastere sambata la munte.scrie-le o scrisore prietenilor tai invitandu-i la petrecere.
daca aveti vreo idee, e bine venita.
va pup si astept raspunsurile voastre.:*

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,
Dear friend,
i would like to invite you.(place)...because is my birthday and i wish you can be there on saturday..., i hope you will enjoy and have a good time together, i waiting for you to have fun and spend this special moment with my best friends.
Have a nice day! Kiss for you...

| juniper a răspuns:

Scrie scrisoare in lb. romana, apoi cum a zis gabitza iei dictionarul si te uiti, ca doar nu o sa fim si cu tine la facultate, trebuie sa te apuci serios de invatat acolo, iar daca nu ai invatat in scoala generala, atunci adio.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti faci singurica tema. happy
Scrie scrisoarea in limba romana, ia un dictionar si spor la treaba! happy