| ℬaby a întrebat:

Am strans cu colindul 50 de lei, dar ma va ajuta mama mea sa completez pentru a imi lua o placa de par, in jur de 80 de lei. Mama mea este de acord, dar tatal meu nu. zice ca eu nu am varsta adecvata [12 ani] pentru a-mi lua placa. Dar eu o vreau sad. Si in plus, el zice sa-mi iau altceva de banii aceia, dar nu-mi da exemple frustrated. Imi puteti spune voi daca imi pot lua o placa de par, sau daca nu, da-ti-mi exemple de lucruri pe care le-as putea lua din banii aceia. happy Funda.

4 răspunsuri:
| ColorfullColors a răspuns:

De ce ai vrea sa dai 80 de lei pe ceva care iti arde parul, il face mai tare ca sarma, iti da o gramada de batai de cap, si acre mai tarziu te va face sa plangi pentru ca nut-i vei putea avea niciodata parul acela sanatos inapoi (doar daca te-ai tunde scurt, dar nu cred ca iti convine)?
Mai bine ia-ti haine, o poseta, mascara, o gramada de bijuterii, cizme, lipgloss, sau o gramada de alte produse de cosmetica.
Poti sa-ti iei chiar un acvariu mic, un filtru si un peste! Decat sa dai bani pe ceva care iti face rau, mai bine investeste in ceva care ti-ar face placere.

| Alexysa a răspuns:

Nu ti-ar fi de folos o placa de par mai bine strange bani sa-ti cumperi haine de primavara sau ceva ce iti doresti sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai putea sa iti iei ceva de imbracat de banii aceia.gandeste-te poate alti copii nu nici haine cu ce sa se imbrace.cred ca nu ai nevoie de asa ceva.parul tau presupun ca este frumos si plus ca iti arzi parul de la placa

| Robix a răspuns:

Hi ßÿßÿ,

Intradevar nu iti trebuie neeaprat placa de par, sunt multe lucruri pe care poti da banii, Gandeste-te la impreuna cu familia ta pe ce poti cheluti bani ceva care sa le placa si lor si tie happy