| brokxy a întrebat:

Buna, am sunat si nu au locuri la alte fabrici chestii unde se plateste cat de cat bine aici sad Doar la fast food au locuri unde au salarii de rahat. Vreau sa strang pana in 3000 de euro pana anul viitor. CE FAC? Unde ma pot angaja, unde sa am un salariu mai mare decat la Fast food? Si sa fie si locuri

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dacă știi o limbă străină, te poți duce sa lucrezi în străinătate și strângi mai mult de 3000 € până anul viitor. Dacă ramai in Romania, altă soluție ar fi să înveți (studiezi) pentru a câștiga mai mult decât minimul pe economiewinking.

| brokxy explică (pentru Celcestietot):

Ce job-uri ar fi pentru fete in alte tari? Stiu barbati mai e cu constructii

| Celcestietot a răspuns (pentru brokxy):

Menajera la un hotel sau sa lucrezi la o fabrica de exemplu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Vrei sa te chinui 5 ani in Romania sa pui deoparte 3000 euro cand ai putea sa mergi in alta tara si sa pui deoparte 3000 euro in 3 luni?
Daca nu te tine nimeni in Romania de ce nu vrei sa iti iei un "concediu" din asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ai si pretentii Salariul depinde si de zona, dar cam oriunde te-ai angaja
fara specializare pentru inceput ei sub 1500 lei, +optional bonuri,sporuri etc
Dar nici cu specializare sa nu te astepti la salarii prea mari
Afara ei mai bine, sunt fabrici, diverse joburi si pentru fete, in schimb o problema este cazarea/chiria care costa sute de euro. Iar sa stai cu altii/altele in acelasi camera. iar e nasol.