| laura23 a întrebat:

Am un cititor de carduri asa http://telefonultau.eu/product_images/d/627/1__15076_zoo m.jpg am bagat cardul in el si de asemenea am gasit in fata la unitate locul ala unde trebuie introdus. A intrat acolo deci cred ca l-am pus bine. Problema este ca nu imi apare nimic pe calculator. Am cautat si in my computer si nimic. Ce sa fac. Va rog, cine se pricepe sa imi spuna. Fara raspunsuri in bataie de joc. Multumesc.

1 răspuns:
| nobody88 a răspuns:

Ai putea incerca sa verifici daca orice alt device il citeste si mergi prin eliminare

ai 2 variante 1 cardul e defect
2 cititorul tau nu merge

simplu daca telul tau citeste cardul si pc nu inseamna ca ai putea sa verifici cititorul pcului tau

da-i click dreapta pe my computer ( cel din bara de start ) selectezi Propreties > Hardware > device manager > si ar trebui sa iti deschida o fereastra in care sa iti arata toate deviceurile legate de pc tau, vezi ca nu cumva card readerul calculatorului tau sa nu fie instalat gresit ( in device manager cand un hardware nu este instalat iti arata un triunghi galben cu? in mijlocul lui ) sper sa te ajute