| Deeiuuuuu a întrebat:

Buna am un cont pe Facebook as vrea sa imi schimb numele cum sa o fac?

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Trebuie sa fii logata in contul tau facebook.Sus in dreapta clic pe sagetica si accesezi "setarile contului", apoi in prima linie la "nume" dai editeazaapoi alegi variante la "nume si prenume" si apoi selectezi varianta care iti convine de la "afiseaza ca". Recomandat este ca ori numele sau prenumele sa contina porecla care ti-o doresti.In momentul cand vei selecta"afiseaza ca" iti va fi dat sa alegi intre doua variante, care de fapt sunt o combinatie a numelui si prenumelui ce le-ai ales initial.Succes!