| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si am o problema pe care efectiv nu o pot rezolva si nu ii pot gasi un raspuns. In crestetul capului parul imi este foarte rar si nu e din cauza vartejurilor sau mai stiu eu ce. Efectiv e foarte rar parul in acea zona. Tatalui meu a inceput sa ii se rareasca parul abia la 50 de ani pana la 49 l-a avut des si sanatos. Ma ingrijoreaza problema asta mai mult din cauza varstei fiind foarte tanar. La ce fel de medic sa apelez pentru aceasta specializare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ArmyCaptain28 a răspuns:

Probabil este o problema ereditara pe care ai mostenit-o de la o ruda apropiata, daca nu este vorba despre tatal tau. Cel mai probabil poti gasi un raspuns pentru aceasta problema la un cabinet de dermatologie, din moment ce trebuiesc analizate radacinile firelor de par de la nivelul pielii capului tau.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la un dermatolog.

| Bizon95 a răspuns:

E "putin" vorba de chelie
nu conteaza ce a avut tata, ci bunicul dinspre mama
iar ca doctor, poti sa incerci doctorul de familie si sa te indrume el unde trebuie sa te duci, dar habar nu am unde ar fi aia

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dermatolog