| Stelian2015 a întrebat:

Nu mai functioneaza bine calculatorul. De ce atunmci cand dau click pe o iconita pe desktop se aprind alte zece deodata si nu se deschide niciuna? Iar daca vreau sa mut cu mousul una sa schimb pozitia ei se muta toate pe coloana sau in sir cum vor ele nu cum vreau eu. Ce e stricat la el?
poate sa fie de vina tastatura ca de cand am curatat-o am aceste probleme.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Verifica tastele "Shift" de pe tastatura (doua la numar, in general). Daca sunt blocate, se poate intampla ceea ce ai spus tu. Daca nu se rezolva, poate fi o optiune din sistem sau un virus. De vreme ce spui ca ai curatat-o, se poate sa aiba legatura mai mult cu tastatura, si nu cu sistemul de operare. Ce Windows ai?

| Stelian2015 explică (pentru dannyel86):

Era blocata tasta Shift aia de sub Enter.

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Nu e stricat nimic pot fi mai multe cauze dar nu are legătură cu partea hardware ci cu cea software, e posibil să ai virus, malware sau vreun bug la rularea windows-ului îți recomand să dai un repair sau o reformatare și totul o vă revină la normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virus este, mai mult ca sigur. Nu are legatura tastatura cu iconitele. Daca zici ca dai sa deschizi o iconita si se deschid mai multe zeci, atunci e virus toata ziua, Cel mai simplu in cazul asta este sa reinstalezi Windows-ul. Daca vrei sa scapi de virus cu antivirus, iti vor disparea iconitele in majoritate de pe ecran. Stiu pentru ca am patit.