| deeadragutza2 a întrebat:

Buna as avea nevoie de putin ajutor imi puteti spune va rog cateva argumente impotriva legii privind drepturile de autor. va rog mult. urgent. funda pentru cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| PrettySmile a răspuns:

Drepturile de autor sau copyright (anglicism care se pronunță [ pron. copiraĭt ] ) reprezintă ansamblul prerogativelor de care se bucură autorii cu referire la operele create; instituția dreptului de autor este instrumentul de protecție a creatorilor și operelor lor.