| beauty a întrebat:

As avea o intrebare, port un inel este de aur si mai tot timpul mi se inegreste degetul, adica in partea de sub inel, de ce oare? Cand ma spal pe maini se duce acea negreala.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca inelul NU e de aur, ci doar aurit. Aurul nu innegreste. Numai argintul si tinicheaua.

| juniper a răspuns:

Poate este prea mic si te strange, iti impiedica circulatia sangelui.

| Irina a răspuns:

Mergi si verifica daca e intr-adevar din aur, in general bijuteriile care sunt din metale diverse lasa urme negre pe piele iar aurul nu.

| alex2009 a răspuns:

Am avut si eu cu ani in urma un inel care imi facea la fel degetul negru. Al meu era cumparat de la turci. L-am verificat din nou la noi am crezut ca nu-i aur (era aur), am mai pus ceva aur langa el si l-am dus la prelucrat. De atunci nu mai am treaba, concluzia a fost ca turci au aur slab, daca il ai adus de dincolo te sfatuiesc sa-l prelucrezi...succes

| anda_1885 a răspuns:

Esti sigura ca e de aur? mai e posibil sa fie prea mic si sa impiedice circularea sangelui, parerea mea

| musterrl a răspuns:

Buna, asta inseamna ca ori ai probleme cu ficatul ori esti ffff obosita, deci incearca sa te relaxezi mai mult si incearca cel putin 2-3 zile sa tii regim}{

| musterrl a răspuns:

Si eu patesc asa ceva, ti-am zis mai ales cand sunt ff obosita