| KidUToxiCc a întrebat:

As vrea niste sfaturi. Am 2 prietene foarte bune, Ana si Bianca dar una dintre ele este prea geloasa pe mine cand stau cu Bianca si imediat se baga, nu pot vb cu Bianca pentru ca imediat vine ana. Ana o ia mereu pe Bianca in casa doar ele doua iar eu trebuie sa raman afara. Si ana este o prietena buna dar mereu face asta. Azi au plecat amndoua in oras, Ana ia platit drumul iar pe mine nici nu ma invitat.Tpu vreau sfaturi. Cum sa reactionez la o asemenea situatie?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Spune-le ca te deranjeaza comportamenul lor si afla de ce fac asta. Poate ca ele vor sa fie doar ele doua prietene si pe tine incearca sa te excluda intr-un mod mai indirect. Incearca sa discuti, si sa aflii de ce fac asta.
Succes!

3 răspunsuri:
| KidUToxiCc explică:

Mutumesc la toti pentru raspunsuri. Vas da la toti funda dar din pacate nu pot! Oricum multumesc mult pentru sfaturi.

| Georgii97 a răspuns:

Si eu am patit asa. aveam o prietena foarte buna si ne cunosteam de foarte mult timp, dar o alta fata a intervenit in relatia noastra si azi abia ne mai salutam. ar trebui sa incercati sa fiti prietene toate 3. incearca sa vorbesti cu ele si sa le explici ce crezi. sper ca ti-am fost de folos big grin

| Girl89 a răspuns:

Salut.Mai bine spune-le-o in fata. Spunele ca te deranjeaza. poate veti reusi sa ajungeti la un punct comun, si va veti rezolva problemele.In schimb Ana nu are de ce sa fie geloasa, explica-i ca pe amandoua:si pe Bianca si pe ana le consideri prietene. poate va intelegewinking