| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna m-a tradat. Povestea e cam asa:ieri in timp ce isi plimba catelul s-a intalnit cu o fata necunoscuta care avea si ea un catel si era aceeasi rasa ca si a cainelui ei.Au stau si au vorbit vreo 10 minute apoi a plecat mai deprate.Vine la mine si imi povesteste de acea fata si imi zice sa o cautam ca eu stiu mai bine cartierul. O ajut sa o caute si a gasit-o.Am facut cunostiinta cu andreea ca asa o chema si ne-am asezat in fata bloculuibig grincainii se jucau.Prietena mea nu zicea aproape nimic, nici andreea nici eu... s-a rupt linistea cand eu am plecat foarte devreme fiindca nu mai puteam sta cu cele mai "bune prietene". Intru pe mess pe la 20:30 si e si bianca care imi zice ca atunci a ajuns acasa. Mi-a zis ca a aflat unde sta andreea care este id-ul ei. Mi-a dat si mie id-ul andreei fiindca zice bianca ca este si prietena mea.Bianca niciodata nu m-a dat la o parte sau ceva de genu, ea este o fata educata, draguta dar poate ca m-am inselat fiindca nu am avut ocazia sa vad de fapt daca imi este prietena.Inainte nu eram cele mai bune prietene fiindca era o alta fata care statea cu ea si tot asa imi faceaa(nu ma bagau in seama decat cand aveau nevoie de mine). Oare bianca mai vreau sa fie prietena cea mai buna cu mine sau vrea sa fie cu andreea? APROPO SUNT GELOASA:!

Răspuns Câştigător
| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Ei bine, în viata mea de aproape 15 ani, am avut mai multe fete pe care le-am considerat BF.As avea destul de multe de comentat. S-a dovedit stiintific faptul ca o persoana singura nu poate trai.De întâmplat, s-au întâmplat și mai multe. S-au intamplat indeajuns de multe incat pot spune tare, răspicat și cu mana pe inima ca o iubesc pe DiiD a mea.Stiu,suna a cliseu dar sunt in stare sa mor pentru ea la orice ora din zi si din noapte.Impartim totul.[Ganduri, sentimente, pareri, haine, incaltaminte.]. E normal ca in urma unor legaturi cu alte persoane, intamplari sau chestii d-astea, sa ramanem cu o sforicica ce ne leaga de acele chestii. Ea m-a invatat ca e mai bine sa lupt sa uit intamplarile urate si sa le pastrez in suflet decat pe cele care in momentul in care mi le amintesc, sa imi provoace un suras dulce pe fata. Eram doua handicapate care se iubeau etern prin pădurile alea de brazi.SUPERB! Nu te mai gândi la Bianca! Eventual, imprieteneste-te si tu cu o fata, asa cum a facut si ea si urmareste-i reactia.Invatati sa iubiti, pretuiti si ajutati persoanele din jurul vostru pentru ca atunci cand veti avea nevoie de o mana de ajutor, veti primi cinci! Succes. Sper ca te-am lamuritbatting eyelashes

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De sa fii geloasa. N-ai pe ce si nici pe cine.Sunt unii oameni care se inteleg din prima, n-ai ce face. Daca e desteapta prietena ta va stii ca niciodata nu trebuie sa dai prietenii noi pe cei vechi. E normal sa fie un moment stanjenitor cand esti pus in situatia de a gasi subiecte de conversatie cu cineva care nu il cunosti.Incercati totusi sa fiti prietene toate 3hee hee

| madalicious a răspuns:

Nu te-a tradat. Si daca ea nu te considera prietena ei cea mai buna nu ai ce-i face. oh go on Totul va continua asa in continuare, pana te vei satura de tot si nu vei mai vrea sa fii prietena cu ea. O spun din proprie experienta.

| f a răspuns:

Daca ai vorbi cu ea sunt sigura ca ai clarifica lucrurile! Intr-un fel pari egoista pentru ca vrei sa o pastrezi pentru tine pe bianca(asta e doar o observatie)
Ai putea sa comunici si tu mai mullt cu andreea, poate asta vrea si biancahappy si cine stie?! Poate veti deveni cele 3 bune prietene

| 16.laura.16 a răspuns:

Nu e nimic rau sa acceptati o a treia persoana intr-o prietenie! Hai incearca!
Oricum sunt sigura ca pentru ea tu esti cea mai buna prietena!

| miumiu a răspuns:

Mie imi spui, nu te inseala doar nu sunteti impreuna...happydoar ca nu o poti tine doar pentru tinr, iti va vi cu siguranta prietena, disuta cu ea, dar orice ar fi nu face o criza de gelozie nu ajuta! Trust me! Nu iti fa griji totul va fi bine!

| multimoak a răspuns:

Parca ai vorbi de gagiu-tu laughing
Nu v-am inteles niciodata, cum puteti fi prietene doar tu si bianca? De ce e mereu interzis sa intre si a treia prietena?
Eu detin un numar larg de prietene si nu am ocazia sa ma vad in fiecare zi cu ele pentru ca sunt in orase diferite, dar niciodata nu fac discriminari gen: tu esti prietena mea si gata! 1 rolling on the floor Ai nevoie de diversificari in viata, de prieteni, prietene, cunostinte etc... te pup si lasa gelozia!

| masly a răspuns:

Daca era pretena ta cmb cu adevarat at nu te dadea la o parte ci incerca sa vb ca amandoua...nu mi se pare ca bianca stie ce inseamna o pretena adevarata! Ea e o fata care nustie numa sa profite de pe alti nu se gandeste numa la ea, genul asta de oameni nu o sa poata sa fie sincerii si niciodata un preten adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenii cei mai buni sunt de fapt cei falsi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum sunt prietena cu andreaa dar cu cu bianca mai am de discutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te desparti de prietena ta uite asa:nu mai sunt prietena ta si mie mi s-a intamplat ca si tie si asa am facut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar mai bine intreab-o pe Bianca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o prietena foarte buna si ne cunoastem inca din copilarie dar se pare ca acum cea mai buna prietena a ei nu este una dintre bunele mele prietene. si ma simt cam prost. nu stiu, am impresia ca o prefera pe ea in locul meu si sunt uneori GELOASA. imi pare rau ca desi ne cunoastem de 10 ani ea a preferat-o pe cealalta. cum credeti ca ar trebui sa reactionez intr-o astfel de situatie, sau cum ar trebui sa ma comport cu ea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca inima ta iti spune sa fiti prietena in continuare veti fii prietene.Intreab-o ce crede sincer despre fata aia si despre parerea ta.Cand ii spui sa nu incepi sa ii spui tampenia ca te-a tradat, doar ca esti geloasa. Spune-i ca daca iti este prietena va intelege. Daca nu spune-i clar ca e gata tot balciul si cautati prieteni cum a facut si ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa ce proasta esti