| tuska a întrebat:

As vrea sa fac un cd, de pe calculator cu muzica, dar sa mi mearga la casetofonul din masina unde n -am mp3. Ce program imi recomandati? A m tot facut cd -uri si nu merg...Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| dalea a răspuns:

Eu procedam cam asa : selectam aprox. 20 de melodii, pentru ca atatea track-uri incap pe un CD audio le selectam pe toate si dadeam clic dreapta si apare un meniu de unde alegi optiunea "scriere pe un CD audio", dai clic pe ea si Windows media player le face trackuri, apoi le "arzi" pe un CD. Poate este o cale mai simpla dar eu sunt amator in ale calculatorului.Succes!

| dannypapuc a răspuns:

Salut.il poti crea cu nero. deschizi nero, selectezi ca si disc de scriere un CD, nu DVd si dai la cheita muzicala.De acolo alegi Make Cd audio. Bafta. Mai multe trucuri gasesti pe http://www.trucuriwindows.net