| VoiceWithin a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu o problema, sunt cam slaba pentru varsta mea si as vrea sa ma mai ingras am 32 de kg si 12 ani, ce asi putea sa mananc ca sa ma mai ingras? astazi suntem in 9.2.2010 iar pe 28 martie sunt invitata la o petrecere cu fostii colegi care nu m-au vazut de 7-8 luni si vreau sa fac o impresie buna si sa nu apar cu niste picioare slabe si eu la fel. Mltumesc anticipat si v-a rog sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Greutatea este in functie de inatimea pe care o ai. De ex. daca ai inaltimea 1, 50 m, greutatea pe care trebuie sa o ai se calculeaza astfel : 50 - 10 = 40 kg.In aceasta situatie trebuie sa ai in jur de 40 kg.

| User a răspuns:

Sa citesti o carte de gramatica... te ingrasi, iti spun eu.

| monyk a răspuns:

Buna, in primul rand nu te ingrijora asa ca nu e bine, ai 12 ani draga mea, nu e bine sa tii cine stie ce dieta care poate sa iti faca rau las organism, totusi daca chiar vrei sa te ingrasi cat de cat, mananca cat mai multe mancaruri care sa contina proteine, mancanca carne, dulciuri, bea sucuri ca astea ingrasa, totusi nu te mai gandi ca esti prea slaba, ca ai sa te mai dezvolti tu, ai timp pe parcurs, la varsta ta nu e bine sa exagerezi cu mancarea.

| octavianpas a răspuns:

Poti bea dupa masa de pranz un pahar de Lite de la Forever Living Products.

| Black_Cherry a răspuns:

Si eu 13 ani aproape si am 36-36 kg si nu-mi fac griji big grin

| roxanac a răspuns:

Buna,
Nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi la varsta ta despre greutate. Atat curele de slabirre, cat si curele de ingrasare, la o varsta prea frageda, precum este a ta, pot dauna sanatatii pe termen lung. Mai bine ti-ai indrepta atentia spre altceva, de exemplu cum te imbraci, alege o tinuta care sa te puna intr-o postura favorabila, adopta o atitudine care sa te scoata in evidenta, comportamentul tau sa spuna ceva despre tine, etc. Sa nu crezi ca vei face o impresie mai buna doar daca te ingrasi. Fa-te remarcata prin altceva, nu prin greutate. happy