| andrey69sex a întrebat:

Buna as vrea sa stiu care sunt cele mai sanatoase tigari din Romania, stiu ca toate is rele dar raul mai micbig grin Ah si care dintre cele 3 (monoxidul, gudronul si nicotina) e cel mai toxic si ar trebui sa fie cat mai mic? Eu stiu de Marlboro filter plus si extra filter plus ca sunt cele mai,, sanatoase " voi?

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cele mai sanatoase sunt alea electrice rolling on the floor. gudronul e cel mai toxic.

| hunterpainting a răspuns:

Cele electrice.

| Adrian_Iordache_1990 a răspuns:

NU fuma electrica sau narghilea, mai bine fumezi tigari decat electrica, electrica e mult mai toxica. Narghileaua e la fel de toxica ca o tigara electrica asa ca nu iti recomand nici de aia. Tigarile "sanatoase" sunt tigarile cu mai mult tutun. Marea majoritate contin frunze si crengi si alte panarame, 50%-70% tutun. Tutunul e maro, daca gasesti prin tigara bucati de culoare crem sa nu fumezi, alea sunt panarame care iti fac mai rau. Eu fumez Rothmans, firma englezeasca, 100% tutun. Poti incerca trabuc sau pipa, alea sunt sanatoase dar nu se trag in tine, doar in gura. Un fum de trabuc e cat un pachet de tigari daca il inhalezi. Daca vrei sa achizitionezi o pipa trebuie sa stii ca e constisitoare, de la 60 de lei in sus +tutun de pipa+unealta de pipa+ca pipa se fumeaza in spatii de inchize(camere) si nu prin parc sau in spatele scolii. Sunt multe de zis. E bine sa nu crezi tot ce spun reclamele de la tigarile elecrice si sa nu cumperi o panarama de aia. Daca vrei ceva mai sanatos: Rothmans, nu te ustura pe gat, nu puti foarte tare a tigari si sunt bune, dar mai mult tutun, mai multa dependenta. Sfaul meu: nu mai fuma.