| brokxy a întrebat:

Buna, as vrea sa va intreb ceva foarte serios. Daca de asta depinde fericirea mea, e ok sa-mi mint parintii si sa nu le zic ca vreau sa ma intalnesc cu un baiat? Din alt oras. Vreau sa merg sa il intalnesc dar sa ii mint pe parinti ca merg altundeva. Am 19 ani. El nu vrea sa ii mint zice sa le zic adevarul dar parintii mei sunt foarte ciudati.

Răspuns Apreciat de Editori
| DarthNiger a răspuns:

Ai 19 ani, esti majora si esti libera sa iti alegi singura deciziile, in mod normal nu e nimic ciudat in a te intalni cu un baiat, e normal sa ai o relatie la varsta ta, la fel ca prietenul tau si eu te sfatuiesc sa le spui adevarul parintilor tai.

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Dacă crezi ca nu te ar lăsa e ok, pana la urma ai 19 ani, poți face cam ce vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Si daca pateste ceva, cine o cauta si unde? Daca dispare, de unde incep căutările?
Asa-i ca-si smulge mama-sa parul din cap cand nu stie de unde sa-si scoata fata?
Cum e posibil s-o incurajezi sa-si minta parintii? Nu contează ca e majora, cineva trebuie sa aiba idee unde se afla si cu cine, ca pericole sunt destule.
Poate si Luiza si Alexandra si-au spus "hai ca nu se intampla nimic" sau "nu mi se intampla mie".

Chiar nu vad partea "ok". Daca o arde chiar asa tare sa mearga, iar parintii nu o lasa, macar sa lase ea un bilet, sa spuna cuiva unde merge si cu cine se intalneste.

E complet iresponsabil sa plece pur si simplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate părinții ei nu sunt în siguranțăwinking
https://youtu.be/frFUFOnJkvc

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

N o încurajez sa și minta părinții, plato. O încurajez sa facă ce vrea e atâta timp cât e majora. Nu mai e absolut nimeni responsabil de ea de acum, doar ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

De ce sa ne asumam un risc necalculat pentru un cliseu? Si Mayweather are bodyguard, sa stii.

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Și propunerea ta e sa și ia părinții după ea pana se mărită?

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Ti-am spus propunerea mea: sa lase macar un mesaj, sa spuna unde merge si cu cine. Parintilor, bunicilor, unei matusi, unei prietene in ultima instanta, dar cineva macar sa stie unde e.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fericirea ta, viața ta este foarte importantă. Ai 19 ani, ai nevoie de o doză mai mare de independență și autonomie. Eu zic așa. Caută un motiv real să faci acea deplasare. Acolo te vei întâlni cu băiatul. La întoarcere, raportezi întâmplarea, ca fiind o întâmplare întâmplătoare.

| Celcestietot a răspuns:

Deci, esti fata?

| brokxy explică (pentru Celcestietot):

,,Brenda,, ti se pare a fi nume de baiat LOL

| Celcestietot a răspuns (pentru brokxy):

Poza aia de la profil m-a derutat. Ar trebui să discuți cu părinți tăi și să le spui, că de acum încolo ar trebui să iei deciziile singură. Chiar daca nu le place, trebuie să știe adevărul decât să se trezească dintr-o minciuna frumoasă, într-o realitate cruntă mai târziu. Întreabă-i cât timp o să mai decidă ei în locul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gata ti o disparut anxietatea, iti dai intalniri
Nice laughing

Răspuns utilizator avertizat