| Forever208 a întrebat:

Vreau sa cer niste sfaturi.
Sora mea merge la mare cu prietenul ei si vrea sa merg si eu cu ea, dar eu nu as prea vrea pentru ca as fi cam in plus, nu credeti?
Si mai e o oferta de marehee hee Dar e de la un baiat si parintii mei nu cred ca vor fi de acord. Ce le-as putea zice sa ma lase?

2 răspunsuri:
| Yuzoo a răspuns:

Parerea mea e sa le explici care e treaba cu baiatul, ca nu e nimic si va fi totul bine, sa iti acorde o sansa si sa le demonstrezi ca totul va fi bine, fara probleme. Poate sora ta are nevoie de sustinere, pareri sau ajutor si de aia te cheama, acum e la aprecierea ta.

| Danaberciu a răspuns:

Zic sa nu te bagi, mai ales daca sora ta e mai tanara, pana in vreo 30 de ani, presupun ca are nevoie de intimitatea ei si a prietenului sau, nu cred ca ii arde de tine laughing. Vezi cum rezolvi cu parintii :**