| BiancaDenisa a întrebat:

As vrea sa va intreb:in aceea saptamana "saptamana altfel" in care in loc sa facem ore la scoala facem diverse activitatii voi impreuna cu clasa ce ati propus? Noi am propus o excursie la Brasov dar pe langa asta mai avem nevoie de cateva idei, va rog sa imi spuneti si mie cateva happy

2 răspunsuri:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Scoala noastra fiind mereu una mai speciala intr-un sens negativist,la ora de lb. romana ascultam poezii de Nichita stanescu, dupa care mergem la o comedie, la muzica organizam 2 "serbari" + concert muzica clasica,geografie voluntariat in ecologie,franceza diverse dialoguri din diferite scenete ( Moliere) cu public,la engleza compunem poezii si mergem la un fel de orfelinat(nu stiu exact unde sau ce eblushing),si o excursie cu diriga,care va fi prin apropiere,pe la Cheia cred. Acea saptamana va fi oribila deoarece fiecare profesor vrea sa fie cel mai bun si sa organizeze cea mai frumoasa reprezentare sau ceva de genul, si nu-si dau seama cat de patetici devin.AAh, si la ed. tehnologica un mini-targ cu obiecte realizate de noi.

| RaluuSmile a răspuns:

Pai facem diverse concursuri pe terenul scolii impreuna cu o alta clasa, facem voluntariat, probabil vom face o excursie si ne-au mai cerut si noua idei dar nu am mai gasit nimic.Cand spun concursuri ma refer la niste joculete obisnuite, diferite probe amuzante.Conteaza sa profitam de aceasta saptamana si sa ne distram. love struck