| Adoniaa a întrebat:

As vrea si eu cat mai multe statusuri pentru. prieteni adevarati
Funda love struck

Răspuns Câştigător
| danahh a răspuns:

Heyy! Uneori stau si ma gandesc,Doamne
Nu stiu cum sa-i multumesc,cum,
Sa-i multumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt;
Ca m-a-ntarit:"fata,mergi inainte,
O sa-i parte si de fapte,nu doar de cuvinte
Orice ar fi,voi fi aici mereu
Stii bine te poti baza,ai sprijinul meu.
Mi-ai dat Doamne,tot ce-i mai frumos nu se putea
Mi-ai dat speranta s-o traiesc,si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele.
Acum vad,a venit si randul meu,
Sa am grija de ea asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne, mainile-mi sunt legate
Nu pot s-o fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta,
Sa uite tot ce-a fost, ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut,viitorul conteaza-acum;
Daca-as putea,i-as da parte din mine
Vreau s-o vad zambind,urland de fericire;
Se spune ca putem s-o luam de la capat
Sa dam peste-amintiri, asa, doar in treacat...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine

Singura prietenie de preţ este cea care s-a născut fără motiv

Ea mi-a ridicat mereuu m0ralul cand eram la pamant. Sh mi-a aratat d` fiecare data cine sunt

Faceati totul impreuna, cand erati mici intruna ``Imparteati pana si lumea, "tu iei soarele, eu luna"`!

Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu Si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Si acele nopti cand ne adunam cu totii,Cand radeam si glumeam pana dupa miezu' noptii

Eu si'ai mei mai uniti ca niciodata, Imi reprezint tovarasii,sunt cea mai fidela fata!"

Prietenii pe care`i am acum p lnga mine M`ajuta, ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`as lasa, nu i`as schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]