| Baciu_Gyorgy_1988 a întrebat:

Hei, vreau si eu niste statusuri despre prieteni adevarati!

4 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Iti dau eu cele mai bune statusuri.
Statusuri de la ILLUMINATORUL.

„Ce-ţi poţi dori mai mult decât să ai pe cineva cu care să poţi vorbi ca şi cu tine însuţi?"

„Când ești nefericit, nu conta pe prieteni.

„Prietenie înseamnă să fii alături de cineva nu când are dreptate, ci când greşește."

„Este îngrozitor să nu ai un prieten căruia să-i spui cât ești de fericit sau de trist."

„Prietenul sigur îl cunoști în împrejurări nesigure."

„Prietenul adevărat e cel care te sfătuieşte bine, nu cel care îţi laudă nebuniile."

„E mai rușinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înșelat de el."

„Fericiți cei a căror inimă cunoaște pasiunea prieteniei. Numai ea știe să ne facă singurătatea mai puțin ucigătoare și viața suportabilă."

„Timpul verifică prietenii aşa cum focul verifică aurul."

„Prietenii sunt ca pepenii: încerci o sută, alegi doi, trei."

SPER ca te-am ajutat. Sursa citatelor :
http://cuvintecelebre.ro/subiecte/prietenie

| Aimee33 a răspuns:

Buna!
Am gasit un site cu o multime de statusuri, de unde ai ce alege : http://chetuieste.ro/statusuri-de-prietenie.html
O zi buna!

| CoquiNessa a răspuns:

Prietenii adevarati sunt mai buni ca aia neadevarati! e mai bine sa fie bine decat sa fie rau! ce zi frumoasa e afara ca cand totul e bine, nimic nu e rau si ca cand prietenii sunt adevarati, nimic nu e neadevarat!

mama, cat de tare, pacat ca nu pot sa-mi dau like aici.

CoquiNessa likes this.

mama, dasteapta is.