| innascumpika a întrebat:

Poate ca intrebarea mea o sa vi se para putin aiurea dar am si eu o problema ca sa spun asa. Am 19 ani jumate si am decis cu prietenul meu sa face dragoste pentru prima data, dupa 1 an relatie, deoarece pana acum nu m-am simtit pregatita iar el ma asteptat. El a mai avut relatii intime iniante sa fim impreuna. Am facut-o pentru prima oara insa pot spune ca m-a durut destul de tare si a intrat ca sa zic asa 2-3 cm cam asa dupa care ne-am oprit. Am mai incercat de vreo doua ori dar tot asa a intrat, nu mai mult. Ce parere aveti mai sunt virgina? Sau asa e normal sa fie pana ma obisnuiec? astep raspunsuri.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a te putea considera dezvirginata penisul trebuie sa intre pana in fundul vaginului, chiar pana la colul uterin, adica pe toata lungimea si sa fie efectuate si cateva miscari specifice de sex, penetrare si retragere. Virginitatea ai pierdut-o insa pentru a reusi sa intretineti un act sexual in adevaratul sens al cuvantului, ar fi indicat sa intretineti inainte de penetrarea propriu zisa un preludiu cat mai lung cu masturbarea energica a "pasaricii" tale prin asa numita "degetica" care sa fie efectuata cu minim 2 degete. Doar asa se va putea realiza o penetrare acceptabila privind atat durerea cat si timpul efectiv de sex si de a te bucura si a profita de placerea oferita. Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Ghinionul tau, partenerul nu a fost capabil sa onoreze asa cum se cuvine, o asemenea sarcina. Este normal sa te doara putin prima data si sa curga ceva sange, acum trebuie sa repetati experimentul. Altfel vei fi intr-o totala incertitudine.

| Emilian65 a răspuns:

Din moment ce a avut loc o penetrare nu mai esti virgina.

| AlexxBR a răspuns:

Pai daca nu ai singerat un pic asta inseamna ca esti inca virgina. Incercati mai cu putere oleaca, nu se intampla nimic rau. O sa sangerezi un pic si gata