| luizaionescu45 a întrebat:

Bună,azi fosta mea prietenă mi-a zis ca nu mai vrea sa fim prietene deoarece cică nu mai merge prietenia...în fine faza e că eu ei i-am spus de un băiat care îmi place mie, varul meu e fostul ei și azi s-au certat și fosta mea prietenă mi-a zis ca dacă nu ne potolim îi spune maică-mii de băiatul de care îmi place și îi dă ss cu ce am vorbit cu el, ce pot sa fac în cazul asta în afară să îi spun mamei mele de băiatul asta...vă rog mult!

11 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ai sa-mi bag... Stai asa ca is in ceata. Ce relatie e aia intre un copil de 13 ani si un adolescent plin de hormoni ( altfel nu-mi explic ), ce faceti voi efectiv ( sau mai bine zis ati facut )?

Referitor la intrebarea ta, ai putea s-o joci altfel: Blufeaza ( joaca la cacealma, pacaleste-ti ) prietena cum ca mama ta deja stie ( si daca e o fire mai agresiva ) spune-i prietene-i tale ca mama ta deja stie tot despre "relatia" asta a voastra ca i-ai spus deja ca sa scapi de santaj si ca te-a batut deci nu mai poate sa faca nimic ( vezi ai grija ca trebuie sa stii cum sa vorbesti in asa fel incat sa te creada. Poti sa incerci niste poze trucate cu niste "vanatai" dar vezi sa fie intr-o lumina proasta ca sa nu se prea vada si sa ai avantaj.

Pe langa intrebarea acum : Zi-mi si mie cum de s-a ajuns la "relatia" asta?

| luizaionescu45 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Simplu pe Instagram, aveam conturi din astea gen perversa ta/perversul tău. Faza e ca fata m-a blocat

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru luizaionescu45):

Ooook? Ma străduiesc sa înțeleg utilitatea chestiilor ăstora. Adică de ce ți-ai face un asemenea cont și ce rost ar avea chestiile spuse acolo? ( scuza-ma dar îs mai bătrân asa 23 de ani și nu înțeleg). Păi dacă fata ai te-a blocat ce rost mai are sa te îngrijorezi? Las-o în pace și gata, n-o mai contacta, nu-i mai spune nimic și n-o sa facă nimic. De obicei ăștia care "latră" mult nu mușcă, numai gura e de ei în majoritatea cazurilor

| Adrian5575 a răspuns:

Si daca ii spune ce? Nu trebuie sa iti ascunzi relatiile de parinti. E bine sa vorbesti, mai ales cu mama ta. Ii spui ca vorbesti si tu cu un baiat si ca iti place de el. Nu trebuie sa iti fie rușine de mama ta. Daca i-ai fi spus tu atunci cand trebuia, nu iti mai era acum frica de amenintarile prietenei tale.

| luizaionescu45 explică (pentru Adrian5575):

Sunt mai mică de el cu mulți ani și crede ma că nu m ar lăsa

| Adrian5575 a răspuns (pentru luizaionescu45):

Doar iti place de el sau sunteți într-o relație? Daca doar iti place de el, nu e ceva grav. Daca sunteti impreuna si ati facut si alte chestii e mai nasol. In cazul in care doar iti place de el, treaba e simpla, il uiti, iar cu prietena ta numai vorbesti si o lasi in pace. Daca numai vorbesti cu ea si numai ai nicio treaba cu ea, nu cred ca s-ar mai duce la mama ta sa ii spuna de baiat.

| luizaionescu45 explică (pentru Adrian5575):

Da sunt într o relație cu el

| Adrian5575 a răspuns (pentru luizaionescu45):

Cati ani ai tu si cati ani are el?

| luizaionescu45 explică (pentru Adrian5575):

Eu 13 și el 17

| Adrian5575 a răspuns (pentru luizaionescu45):

Nasol. E cam mare pentru tine. Trebuia sa cauti unul la 13-14 ani sau si mai bine sa iti vezi de scoala, sa inveti bine si sa intri la un liceu bun, sa iti faci un viitor. Ai timp si de baieti mai incolo. Oricum la varsta asta nu te tine mai mult de un an o relatie. Alegerea este a ta.
1. Il lasi si iti vezi de scoala si in caz ca afla mama ta ca ai fost cu el, ii spui ca ai fost doar 2 saptamani.
2. Stai cu el si in caz ca afla mama ai pus-o rau.
3. Stai cu el si te rogi in fiecare zi ca mama ta sa fie de acord cu relatia voastra.
Eu te incurajez la varianta 1.

| luizaionescu45 explică (pentru Adrian5575):

Nu am cum sa îl las...nu e ca restul