| aly19223 a întrebat:

Ca sa poti desena frumos, trebuie sa exersezi? Eu ma pricep la desenat, si de ceva timp imi plac animele asa ca tot incerc sa le desenez, dar nu prea imi es ca si in poze, cu toate ca le-am studiat mult, toate trasaturile. Credeti ca daca exersez cu desenatul lor imi vor esi pana la urma?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da.Desenul implica antrenament permament, dar si studiu.Trebuie sa intelegi importanta caderii luminii, sau a umbrei, pozitionarea si redarea in spatiu a modelului.Incearca sa desenezi subiectul direct, nu doar dupa o poza.Bafta!

| aly19223 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Da, stiu toate astea, ai dreptate mai imi trebuie antrenament! mersi mult!

2 răspunsuri:
| Wolfy5 a răspuns:

Da!, nu te da batuta, k o sa resesti daca exersezi mult ^^