| anonim_4396 a întrebat:

ca tot vine vara vreau de la voi o compunere, va dau eu inceptu`..Pe cer inca mai straluceau cateva stele invinetite.din puzderia de pe noapte.Eram pe plaja si ascultam cantecul valurilor.Asteptam rasaritul....de aici continuati voi. funda

Răspuns Câştigător
| Etiene a răspuns:

Pe cer inca mai straluceau cateva stele invinetite de ciuda ca rasare Soarele, domnul zilei.Venisem special pe plaja ca sa-l vad in mantia sa rosie, iesind din adancurile marii, la orizont.Langa mine, pe plaja, valurile imi clipoceau un cantec linistitor. Incet, incet Soarele isi schimba mantia rosie cu una aurie si urca pe cerul albastru, lipsit de nori.Stelele s-au culcat demult, stralucind palid doar una. Luna e inca pe cer. Pentru ea ma voi intoarce diseara ca sa o vad, regina, cum isi trimite razele aurii din largul marii inspre mal pe apa intinsa ca o oglinda.Acum e timpul sa ma intorc acasa, sa ma schimb si sa ma reintorc, in splendida zi, sa ma,, prajesc,, sub soarele de vara si apoi sa ma racoresc in spuma alba a valurilor.

| TeoPT a răspuns (pentru Etiene):

Tu esti exemplul perfect de pupincurist pe TPU.

17 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Esti jalnic.

| mihnea123abc a răspuns (pentru TeoPT):

Nu ma intereseaza ce crez. daca nu vrei sa razpuzi nu mai raspunde

| TeoPT a răspuns (pentru mihnea123abc):

Sunt liber sa spun ceea ce cred. Esti doar un nimic care vrea sa profite de pe urma altora.

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Dragule, pe TPU tot poporul iti poate sari in ajutor.
Dar la bac. nu mai sunt asa de sigura.

| Xenya a răspuns:

Fata teme pe acest site!
Tu ai imaginatie? Esti in stare sa faci o compunere singur?

| mihnea123abc a răspuns (pentru Xenya):

Nu e tema

| Xenya a răspuns (pentru mihnea123abc):

Dar ce este?

| mihnea123abc a răspuns (pentru Xenya):

O compunere.tongue

| Xenya a răspuns (pentru mihnea123abc):

Mai copile...tu crezi ca eu am 10 ani?!
Este o compunere pe care trebuie sa o faci, nu conteaza daca este data de la scoala sau de la meditatie sau mai stiu eu de unde este, tot tema se cheama.
P.S In raspunsul anterior am pus si eu doua intrebari, imi raspunzi si mie?

| mihnea123abc a răspuns (pentru Xenya):

Da si da

| Xenya a răspuns (pentru mihnea123abc):

Si atunci de ce soliciti ajutor cand stii ce trebuie sa faci si ce sa vorbesti?

| mihnea123abc a răspuns (pentru Xenya):

De aia..mai lasa-ma in pace disperat`o

| Xenya a răspuns (pentru mihnea123abc):

Imi pare rau daca adevarul doare!

| mihnea123abc a răspuns (pentru Xenya):

Asa ee ma e pentru. tema si daca e ce.te doare pe tine daca e tema sau nu..si asta e o idee ca ce trebuie sa fac eu a mult mai complicat

| Xenya a răspuns (pentru mihnea123abc):

Ideea temelor este pentru a dezvolta imaginatia si pentru a ne depasii limitele si este de datoria elevilor sa isi faca temele cu constiinciozitate. Daca nu esti atent pe acest site cu postarile despre teme este posibil sa te raporteze cineva si sa nu iti atraga frumos atentia despre gresa ta! O zi frumoasa in continuare!
P.S Temele sunt interzise pe acest site! Te rpg mai multa atentie pe viitor.

| mihnea123abc a răspuns (pentru Xenya):

Multumesc si tie la fel..si stiu ca`s interzise temele pe site da nu ma intereseaz a sunt multi care fac asta