| anonim_4396 a întrebat:

cam stupid suna intrebarea mea dar oricum:am citit undeva ca persoana pe care o visezi noapte a adormit gindinduse la tine,este adevarat oare xd? In ultimul timp il visez des pe baiatul care cindva imi placea foarte mult desi acum nu ma mai gindesc la el,mie indiferent. Spuneti-mi ceva despre asta,uneori nici eu nu ma mai inteleg,oare inca mai tin la el,de ce il visez atit de des si anume pe el/?(daca cineva poate sa spuna ceva in legatura cu asta,daca nu, rog fara comentarii stupid./0)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, n-are nicio legătură.
Atâtea întrebări s-au pus legat de acest subiect, atâtea răspunsuri s-au dat și văd că nu învață nimeni nimic din ele.
Nu îți poți controla subconștientul, dar totul se întâmplă pentru că involuntar te-ai gândit intens la el. Așadar, nu îți poți propune să îl visezi, asta vreau să spun prin „involuntar", doar că asta e cauza, preocuparea excesivă.
Creierul se descarcă și creează imagini în timpul visului.

| Sănduțța a răspuns:

Poate ca inca simti ceva pentru el, sau poate ca intr-adevar el se gandeste la tine happy Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru Sănduțța):

Tu îi dai speranțe ca să îți dea fundă sau cum?

| Sănduțța a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu parerea lui genialo

| anonim_4396 explică (pentru Sănduțța):

Lua-v-aș pacifismul în sud. „Fiecare cu părerea lui" să le spui celor ca tine.
Nu, tu chiar ești atât de adormită în lumea viselor încât crezi că asta se va întâmpla? Cum puteți fi atât de fanteziști? E normal să ai fantezii, dar nu uita că alea-s tot simple dorințe, nu e musai să fie reale.

| Sănduțța a răspuns (pentru anonim_4396):

Fato, calmeaza-te! Fiecare cu parerea lui! Nu intelegi fraza ori cum? Nu vreau sa par grosolana, si nici nu vreau sa ma cert! Scuze, dar eu cred in astea happy Tu crezi altfel, si nu e nevoie sa ne certam pe tema asta, pentru ca nu merita! happy

| anonim_4396 explică (pentru Sănduțța):

Am înțeles-o, și tocmai de-aia am zis că-ți iau pacifismul jos.
Dacă e așa, pot să spun și eu că am credință în Moș Crăciun. Tu ar trebui să te informezi, să gândești logic, să îți pui întrebări, nu să îi îndrumi pe ceilalți în ignoranța, incultura și naivitatea ta. Nu e sănătos. Oricât de inofensiv ar părea.
Asta încerc eu să fac.
Tipa asta a pus o întrebare despre sex la 15 ani. Acum crede-n vise. Nu ți se pare că are legătură dezinformarea, ce să mai zic de neinformare?
Poate așa o sfătuiește un vraci ca, la vreo sarcină (contact neprotejat, tot din dezinformare că metoda calendarului e bună), să facă ceai de cucută. Dar hai să credem, ce sfinții noștri, fiecare cu părerea lui!
Sau mai rău, are un vis gen premoniție că ar trebui să își omoare iubitul, el înșelând-o cu alta din cine știe ce superstiții născocite din fundul minții.
Cum spuneai? Fiecare cu părerea lui! Trăiască involuția!

| Sebi_Rapp_1998 a răspuns:

Il visezi pentru ca, chiar daca tu zici ca "numai te gandesti la el", subconstientul iti spune altceva, adevarul este ca iti lipeste, de aia il visezi happy