| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce il visez pe fostul meu prieten fara sa ma gindesc la el?

E adevarat ca l-am iubit enorm, si am suferit cidn ne-am despartit, dar asta a fost in trecut. Acum am alt iubit, cu care suntem impr de 1 an, dar eu tot il visez pe fostul. Desigur nu in fiecare noapte, dar de 2 ori pe luna la sigur. Cum se explica asta?

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Acorda-i prietenului actual ceea ce merita, in timp se va mai domoli si regretul pentru fostul prieten. Intre doua relatii e bine sa iei o pauza, sa te vindeci, sa te linistesti. Daca ai crezut ca poti folosi un iubit pentru a-l uita pe altul, s-ar putea sa pici tot tu aiurea, trebuie sa te vindeci singura. E o mare diferenta intre un iubit si un animal de companie, probabil ti-ai subestimat sentimentele. Dureaza mai mult, dar in timp trece daca nu alimentezi acele ganduri.

| danaalexa a răspuns:

Subconstientul.In subconstient iti sta capu la el, nu l-ai uitat, inca ti la el, asa se explica! Simple!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E vorba de subconstiient, uneorii scoate la iveala lucruri pe care noi nu le recunoastem, cred ca inca mai exista regretul dupa el, inca nu l-ai uitat.