| anonim_4396 a întrebat:

Bună!

Când eram mai mică (11_12ani)
Am fost la o colega de clasa la ia acasă să ne facem temele și să ne jucam etc.
Mie mi se făcuse sete și i am zis colegei mele dacă are ceva de băut și mi-a zis sa ma duc la bucătărie ca este ceva rece în frigider.
Bun.

Mă duc eu la bucătărie și era un om mai bătrân care ma întrebat dacă am nevoie de ceva i am zis ca am venit sa beau apa ca îmi este sete.

Omul mi-a dat apa și o punga de pufuleți ca să avem ceva de ronțăit.

Bun.

Am ajuns în camera la colega mea și am întrebat o dacă omul acela mai bătrânel era bunicul, sau tatăl? iei însă ia s-a uitat la mine de parca a văzut o bomba.

Și mi-a zis ca ia era singura în casa, ca prinții iei sunt plecați la pomana bunicului iei.

Atunci am rămas masca!(în timp ce ma bâlbâi am sa ii spun cum arata omul)

Cu frica am mers amundoua spre bucătărie însă nu era nimenii, am cautat toată casa și nimic.

Pana la urma am lăsat-o asa.
Si acum câteva minute înainte sa postez m-am întâlnit cu ia și ne am adus aminte rolling on the floor

Credeți ca am avut halucinații?
Dar chestia este ca eu nu știam de moartea bunicului sau de bunicului iei în general happy

Voi ați pățit ceva asemănător?

Nu băgati în semăna greșelile gramaticale =)

16 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Mi-a atras atentia acel "Bun. "din context(ca si eu il folosesc adesea).

Cat despre poveste, pare ceva asemanator cu ce am trait si eu acum 8-9 ani in urma si sincer nici pana in ziua de azi nu m-am lamurit ce era si nici in povestea ta nu pot sa-mi dau cu parerealaughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acest răspuns al dtale merită un interes deosebit din partea mea.
Sunt fizician și mă interesează fenomenele paranormale din punctul meu de vedere.
Astfel, dta în bucătărie dintr-un punct de vedere ai trăit o halucinație, adică mintea ta a creat acea scenetă în totalitate.
Dar acea scenetă avea în ea ceva straniu.
Se referea la un personaj acum decedat, care a existat o dată în realitate. Astfel din punctul meu de vedere, sceneta a fost elaborată tot de capul tău, ca dovadă că ați controlat, dar nu mai era nimeni real în bucătărie, că nu putea să dispară prin pereți.
Astfel, ce începe să devină interesant este că în sceneta ta a intrat o informație care ar fi putut fi reală, dacă bunicul ei ar fi fost în viață.
Presupun că o informație despre bunicul ei de pe vremea când el era în viață s-a păstrat în acea bucătărie.
Astfel dta ai intrat într-o bucătărie aparent goală, dar bucătăria era așa.
Eu Ade19 intru în ( bucătăria goală acum dar în care este informația despre bunic).
Dta nu știi asta.
Dar noi oamenii avem un radar de biocâmp cu care simțim această informație ( Aceasta este ipoteza mea, pe care o studiez de 39 de ani).
Astfel, radarul dtale de biocâmp, mai bun, mai performant ca al altora din jurul tău, a sesizat clară informația, și a tradus-o în limbaj vizual, iar ca să o facă accesibilă cunoașterii în stare de veghe, a transformat-o într-o scenetă din starea de veghe.
Așa că să nu te sperii.
Întâmplăei similare cu așa zise fantome sunt cu miile pe Internet și în literatură. Religia le interpretează altfel.
Eu sunt fizician de secolul 21, sunt puțini ca mine.
Pe mine mă interesează cum s-a păstrat informația despre bunic în bucătărie. Dacă aflu, am descoperit un nou câmp fizic și merit premiul Nobel.
Tot ce știu precis și exact este că acel câmp fizic rămas de când bunicul era în viață a influențat creierul tău.
Astfel cheia spre descoperirea acelui câmp este în modul de funcționare a creielui uman.
Nu ai de ce să te sperii, legat de întâmplarea prin care ai trecut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca ai gresit bucataria.
P.S.: ea* tatal ei* parintii ei* amandoua* nimeni*

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai văzut ce scrie mai jos?
Tastatura.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Am vazut.
Nu da vina pe tastatura, si asa scrii cu autocorect.

| Drimmero a răspuns:

Pare un SF reusit...e prea ireal.

| Hammurabi a răspuns:

1. Când mergi la o colegă care e singură acasă și ceri ceva de băut, niciodată nu te va trimite să-ți iei singură și mai ales să-i cauți tu în frigider.
2. Părinții ei plecați la pomana bunicului? Dacă voi ați mers la ea să vă faceți temele, înseamnă că era în timpul săptămânii. În timpul săptămânii nu se fac pomeni.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Hammurabi):

1.Ma trimis pe mine sa iau pentru ca ea era în joc.
2.Era sâmbătă
3.Esti mai rău ca FBI sa moară abi

| Hammurabi a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

3. Nu cred. Erai deja arestată că l-ai omorât pe bunicu'. laughing)))

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Hammurabi):

Un țigan în minus rolling on the floor

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Hammurabi):

1. cand sunt doua fete singure in casa, si sunt destul de mici, atunci "gazda" nu o sa iti stie "indatoririle" de gazda, asa ca ce simnte e lene sau comoditate, asa ca bineinteles o sa o doara in cot si o sa isi trimita prietena sa se serveasca singura
2. DE UNDE AI SCOS-O MAMA?!? PE BUNE?!? IN WEEK-END NU SUNT TEME?!? CHIAR IN HALUL ASTA?!? incepe sa fie ABERATIE PURA
daca tu nu ai facut niciodata teme in week-end atunci norocul tau, dar noi restul am facut, in fiecare weekend de scoala
asa ca nu poti nici sa fii de la FBI, aia se mandresc, cu inteligenta lor, nu cu aberatii!

mie nu mi s-a intamplat, insa
1. cred in paranormal si mai ales
2. halucinatii apar NUMAI la persoane predispuse, de gen ai o problema medicala, esti mediu, etc. iar
3. probabilitatea ca sa ai o halucinatie O SINGURA DATA este EXTREM DE MICA, adica ori esti predispus(a) si ai mai multe episoade, ori chestia e pe bune
4. tu nu stiai nimic de respectivul bunic la momentul respectiv, asa ca asta e o chestie care face sa fie si mai mare "coincidenta", in general o halucinatie este despre ceva care deja stii

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Ești singurul care înțelege happy

Mulțumesc

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Cu placerewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu speram sa fie ceva tentativa de viol pedo dar pufuletii au stricat tot.

Răspuns utilizator avertizat