| Sara2 a întrebat:

cat dureaza un curs de calificare de ospatar pentru someri? femeia de acolo mi-a zis ca va dura 5 luni :O nu pot sa cred, asa mult sa fie sau a gresit ea oare?

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Din cate stiu eu aceste cursuri dureaza aproximativ 18 saptamani. Vei face atat pregatire teoretica cat si practica.

| tania77 a răspuns:

Buna, eu am facut un curs de barman-ospatar, dar l-am facut demult acum15 ani, si a durat acest curs 6 luni din care o luna a fost practica la un restaurant, pe urma aceste cursuri se facusera 3 luni si acum se pare ca au revenit la 5 luni, nu stiu acum depinde de curs si de oras. Du-te si mai intreab-o pe aceea secretara cate luni dureaza si in ce consta acest curs, asta pentru a fi tu mai sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da atata dureza

| PappaBear a răspuns:

Da, cam atat dureaza. Uite si un link, sa-ti faci o imagine:
http://sbinfo.ro/curs-ospatar-chelner-in-unitati-de-alimentatie-publica/