| anonim_4396 a întrebat:

ce exercitii facute acasa sunt cele mai bune pentru arderea grasimilor, cand si cat timp pe zi sa fac.Bani pentru a merge la sala nu am.Va rog ajutati-ma am 1, 67m si 70kg si trebuie sa slabesc vreo 15 kg.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poţi face exerciţii zilnic minim 30 de minute şi o alimetaţie săracă în calorii (fructe şi legume proaspete, lactate degresate, cereale şi pâine integrală, dulciuri dietetice, carne slabă de pui-vită-peşte-curcan, sucuri naturale (fresh, nu siropuri) făcute în casă, ceaiuri depurative, etc.). Dansul pe muzică ritmată arde suficiente calorii. Mai poţi alerga prin parc sau să mergi cu bicicleta, urcă scările în ritm rapid câte două-trei trepte o dată, etc.
Baftă.
Pa, pa.

| cocosnucifera a răspuns:

Daca iti calculezi IMC-ul esti supraponderal http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html, Iti recomand genoflexiuni, flotari, abdomene, fa mult sport: mergi cu bicicleta, alearga, fa cat mai multa miscare, daca ai putea sa mergi la inot ar fi bine, chiar si plimbatul ajuta, ai putea sa tii dieta alimentara, de exemplu, ai multe fructe, ai putea sa inlocuiesti painea normala cu painea de graham.

Sper ca am fost de folos.

| sweetgirl_3609 a răspuns:

13 kg ar fi ideal sa slabesti... fa pur si simplu gimnastica si numaidecit alearga in fiecare seara.succese!

| heyulika a răspuns:

Multe abdomene, jogging, plimbari cu bicicleta, saritul coardei

| Geo;xLuw ~MJ~ a răspuns:

Paitongue depinde dk esti fata tina curatongue cu niste dieate iti recomand multe salate, dar dk esti baiat iti recomand flotari, abdomene, genoflexiunitongue sh multe chestitongue

| emilia1980 a răspuns:

Eu am slabit foarte mult(14kg) dar in primul rand nu trebuie sa mananci nici un fel de dulce, carne slaba(90g) 4-5 ori la saptamana, 2 ori branza proaspata(80g), 100 g de paine la zi, 2 linguri de ulei la zi, 300 g de fructe la zi, o data la saptamana 2 oua, verdeturi cat vrei.eu am facut dieta asta in spital in Italia nu stiu cu ar trebui sa o traduc dar are putine calorii... mie mi a explicat dr. ca unul casa slabeasca trebuie sa manance sanatos si bine; daca mananci mai putin iti vine foame si mananci ce apuci la mana. oricum daca vrei mai multe informatii spune mi si eu iti raspund.