| PreaDistinsul a întrebat:

Ce faceti? Voi aveti multi prieteni cu care vorbiti? Eu nu mai am pe nimeni.

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nici eu nu am pe nimeni si nu sunt trista

| PreaDistinsul explică (pentru PrintesaGumitaa):

Cum reusesti? Pe mine ma apuca aproape in fiecare zi supararea din cauza asta.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru PreaDistinsul):

Nu ma gandesc la asta. Mi-am stabilit niste teluri si vreau sa le si indeplinesc deci imi ocup timpul.
Eu mai am o sora deci daca vreau sa vorbesc cu cineva pot avea incredere in ea ca ma asculta si ma ajuta.winking

| gabriielaaa a răspuns:

Da prieteni pe Facebook cu care vorbesti când te întâlnești is asa zisi prieteni e destul sa ai unu foarte bun care sa îți fie mereu aproape. Iesi si tu si cunoaste oameni noi asa pot e găsesti pe cineva cu care sa fii bun camarad.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Prieteni sau "prieteni"?
Prieteni adevarati care sa fie acolo pentru mine cand dau de greu, nu, nu am. Si nici nu am avut vreodata. Tot ce am avut sunt "prietenii" de distractie, care sincer, nu ma ajuta cu nimic prezenta lor. Nu rezolvam absolut nimic ca aveam cu cine merge la un party, sa ma imbat si sa fumez, pentru o noapte. Cu ce ma ajuta asta? Cu nimic. Si din cauza asta de cand m-am maturizat, am inceput sa prefer singuratatea, sa vorbesc cu mine cand am o problema, sa ma linistesc singura cand mi-e greu, sa trec singura peste probleme.
In caz ca-ti pare rau dupa "prietenii" pe care ii aveai, sa stii ca nu ai de ce sa-ti para, avand in vedere ca te-au lasat balta, inseamna ca nu ti-au fost niciodata prieteni adevarati.
Si prietenii nu sunt doar persoane cu care vorbesti, sunt persoane pe care te poti baza oricand, cu care poti discuta orice problema, care iti vot binele, care iti dau sfaturi cand ai nevoie.
Sa nu te intristeze singuratatea, in lumea si societatea asta, uneori e cea mai buna varianta. happy

| Neorxnawang a răspuns:

Da, am prieteni multi cu care ma vad si cu care ies. asa credeam si eu in urma cu 2 ani, ca nu am prieteni, nu am pe nimeni, cand de fapt aveam totul dar nu realizam.