| anonim_4396 a întrebat:

Ce mai faceti? Am o mica problema de gelozie... O colega de-a mea s-a mutat cu baiatul de care imi place mie, in banca. Si mi-a spus ca de cateva zile i-a inceput sa-i placa si ei de el.
El stie de mult ca ea il place(i-a mai placut de el), dar stie ca si eu il plac. El cu mine se comporta normal, si chiar un pic mai frumos decat cu celelalte fete din clasa. Mi-e intr-un fel frica sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine, caci daca nu o fac acum, s-ar putea sa nu mai am sansa asta. Pentru ca, colega mea cu care sta in banca este mai.nu stiu, altfel si poate sa faca pe oricine sa se indragosteasca de ea. Ce sa fac ca sa scap de aceasta gelozie? Niste sfaturi pe care mi le putei da? Funda mare, mare

Răspuns Câştigător
| MAMYNYTO a răspuns:

Da. in primul rand iti spun ca gelozia este buna pana intr-un anumit moment. in acest caz tocmai gelozia prea multa si aratata te va face poate sa si pierzi. eu cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa te faci indiferenta chiar daca sufletul tau plange.
nu stiu in ce relatii esti cu colega ta dar faptul ca stie ca il placi si tu nu e in avantajul tau.
incearca sa afli tot mai multe lucruri care lui ii plac.subiecte, teme
nu stiu daca ai vizionat filmul Liceenii dar te sfatuiesc sa il vezi. te poti inspira te acolo.
eu personal nu am trait o asemenea poveste dar prietena mea da
daca tii la el nu renunta.lupta.
poti insa si pierde dar macar ai incercat.
succes!

1 răspuns:
| fosnet a răspuns:

Menage a trois.