| mariutza21 a întrebat:

Buna,
Ce parere aveti despre unicitatea fiecarei persoane?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca oamenii profita prea mult de expresia asta, "fiecare e unic in felul sau de a fi" sau "frumos" sau "inteligent" sau "important" si uita faptul ca asta e doar o consolare pentru cei care se simt mediocrii.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ce ar fi inseamnat sa fim toti la fel?

| Wøodenpints a răspuns:

Unicitate? Doar nu te referi la expresia aia oribilă și cretină "fiecare e unic în felul lui". Asta e pentru idioți, să se poată crede unici.
De fapt, estrem de puțini oameni sunt unici. MAjoritatea se îmbracă la fel, arată la fel, le plac aceleași chestii și gândesc la fel. Unde vezi tu unicitate?