| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre casatoria intre persoane de acelasi sex?

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am nimic cu homosexualii, dar nu inteleg de ce insista cu casatoria asta? Daca se iubesc se pot iubi si fara actul ala de la primarie

| Morrígu a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca nu actul (hartia, nu actiunea) in sine e important ci o confirmare prin asta a drepturilor egale! happy

| suntserios a răspuns (pentru Morrígu):

Nu vad ce drepturi li se oprima daca nu sunt casatoriti... adica e greu sa pui egal intre doua lucruri diferite. E ca si cum ai vrea acelasi comfort intre un Logan si un Mercedes doar pentru ca ambele sunt masini

| Morrígu a răspuns (pentru suntserios):

E o acceptare. Un moft. O nevoie de satisfacere a unei dorinte. Cu ce deranjeaza acel act pe cineva?

| OnuOnulică a răspuns:

Nu sunt nici pro dar nici contra. Fiecare om are dreptul să facă ce vrea cu viața lui/ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu am nimic cu nimeni.

| R0R0 a răspuns:

Nu ma intereseaza.
Atata timp cat nu ma priveste, nu ma afecteaza.

| untu a răspuns:

Casatoria homosexualior sau a lesbienelor este un pacat grav impotriva firii, a legilor naturii! Lumea a inceput dela creare cu Adam si Eva!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Interesant ca vor sa dea lege ca preotul sa fie obligat sa oficieze slujba religioasa.
Adica si cu p in c si cu sufletul in Rai.
Cam ipocriti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte buna.E o tara libera..fiecare face ce vrea..asa mi se pare corect

Răspuns utilizator avertizat
| Morrígu a răspuns:

Ai fost sarcastic insa diferenta e ca acel cal nu poate afirma ca isi doreste relatia cu tine. happy

| agent003 a răspuns:

Fiecare cu viata lui

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Nu sunt de acord cu legea... poponarii *homosexualii*/lesbienele, au sigur vreo boala...mi-e scarba de ei.

Totusi, Dumnezeu ne da egali, pacat ca nu ne da si mintea egala... urasc sa ma duc in vacanta, vara, si sa vad niste gay care se saruta. laughing))

Daca un gay v-ar placea, baietilor, tot vi s-ar parea corecta legea?

La fel si voua, fetelor, daca v-ar placea o lesbiana, tot vi s-ar parea corecta legea?

Totusi, fiecare cu parerea lui!

| WarHammer02 a răspuns:

Eu unul cred ca fiecare e liber sa iubeasca pe cine vrea! Cu conditita de a nu se saruta in public sau stiu eu, pentru ca pe unii ii deranjeaza asta.Eu am 2 prietene lesbiene ele nu urasc baietii dar nu pot simti nimic pentru ei(ma refer la a avea o relatie cu un baiat) ci doar pentru fete.In concluzie asta nu ai cum sa impiedici sa se intample dragostea face ce vrea din noi!

| MRLeo a răspuns:

Mi se pare un lucru foarte scarbos...

| GigiStrutu a răspuns:

Naspa,dar fiecare face ce vrea.Nu mi se pare normal sa aiba copii...Il intreaba invatatoarea la scoala cum o cheama pe mata si pe tactu, si el ce zice? Gheorge si Dorel?

| Morrígu a răspuns (pentru GigiStrutu):

Si daca sunt intrebati la scoala, ce? Daca tot evoluam, hai sa evoluam complet. Ti se pare mai in regula ca acel copil sa traiasca intr-o casa de copii? Acolo va fi tratat mai bine, presupun, din punctul tau de vedere. Hai sa gandim! happy

| Liber_Timpul_1993 a răspuns:

Hei MTSimo eu nu am ce zice daca personele ale de acelasi sex vor sa se casatoreasa sanu asculte gurile rele si s-o faca daca ele asa au decis.