| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti voi despre un barbat -mai tanar- si o femeie, sa zicem mai in varsta cu 10 -15 ani? Credeti ca pot exista acolo sentimente sincere sau astfel de relatii au la baza doar fel de fel de interese?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ea are in jur de 20 de ani, relatia chiar merita monitorizata.

| ElenaSA a răspuns:

Este posibil sa reziste.Am un exemplu in famile.Cuplul are trei copii si rezista de 40 de ani.Si nu se vede prea mare diferenta la fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca si cea unde "iubitul" e mai batrin decit tatal fetei. Ambele sint "sincer" interesate.

| Maioru a răspuns:

Normal barbatul ar trebui sa fie mai mare cu vreo 4 ani decat femeia si asta deoarece femeia se maturizeaza mai repede decat barbatul. Exemple de casatorii care rezista cu diferente mari de ani sunt destule cum ar fi Israela(70 ani)si Lviu(35 ani), Andreea Marin si Tuncay(diferenta de 15 Ani). Unele sunt bazate pe dragoste altele pe dragostea de la banca.

| anonima01 a răspuns:

Sincer nu stiu. Eu una nu as avea o relatie cu un tip mai mare cu 10-15 ani desi sunt tipe care au iubiti si cu 30 de ani mai mari decat ele, oricum alea nu sunt relatii din iubire. Nu poti sa-mi spui mie ca tipei chiar ii place sa fie cu unul de-o varsta cu tatal ei si daca ai observat "marea lor dragoste" are si niste sume frumusele prin conturi. Asa e si cu barbatii, nu cred ca se pot uita la una asa mare doar daca nu are si ea nu stiu cati bani. Poate exista si cazuri in care chiar sa fie ceva serios, dar foarte rar plus ca ar trebui sa se gandeasca ce vor face in viitor. Acum zici ca ambii sunt tineri, dar cand el va avea 50 si ea 70 ce faci?