| utzuman2006 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile dintre o femeie matura si un baiat mai tanar sau invers dintre o fata mai tanara si un barbat matur? Excludeti din raspuns relatiile bazate pe interese materiale... e vorba pur si simplu de atractie sau de dragoste...multumesc

Răspuns Câştigător
| Roxana_6190 a răspuns:

Dragostea apare la orice varsta nu o poti ascunde! Sunt foarte multe cazuri cand o femeie matura se indragosteste de un baiat tanar sau invers... Mie mi se pare ca daca dragoste este nu mai conteaza nmc... nu cnteaza ce zice luma sau altele... sa isi traiasaca viata asa cum o vor

10 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu consider varsta un impediment. Daca cei doi se simt bine impreuna de ce conteaza varsta pe care o au? Poate fi atractie in prima faza care poate evolua in dragoste. Eu cam asa vad lucrurile...

auran
| auran a răspuns:

Depinde la ce varsta apare acea relatie - mie sincer nu-mi place: consider ca tineretea trebuie sa se bucure de tinerete...este pacat sa o irosim...

| pisoias a răspuns:

Dragostea nu are varsta.De preferat ar fi ca de pe urma acestor relatii sa nu sufere nimeni.

| zanabuna a răspuns:

Nu dureaza la fel de mult. daca fata este tanara si el mai matur nu stiu daca o sa tina relatia mult timp.parerea mea.insa unele relatii tin...

| kotys a răspuns:

Greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia dintre un barbat tanar si o femeie matura mi se pare putin deplasata, dar viceversa... e ok! oricum barbatii se maturizeaza mai greu, chiar este nevoie ca barbatul sa fie mai matur.Acum depinde si de ce diferente vorbim, este acceptabil 10-15 ani, ce trece peste...nu prea mai vad cu ochi buni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu are varsta, dar nu dureaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm nu stiu mi se pare ok. chiar ok mie unu mi-ar placea sa fac sex cu o femeie mai matura. nu stiu de ce, dar ma simt mult mai atras de o femeie matura decat de pitzipoance & etc laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 21 de ani si sunt inebunit dupa o femeie de 26 de ani, chiar se simte atractia dintre noi, dar nu indraznesc sa-i spun ce simt, cred ca si ea gandeste la fel, ca nu e normal...

| andreea_3012 a răspuns:

Buna, uite eu sunt chiar intrebarea la rasunsul tau; am 24 de ani iar iubitul meu are 41 suntem impreuna de 5 ani. Diferenta e mai mult in gandire si ca sa te lamuresc:eu daca vreau o geanta noua, extensii de par sau inca vreo 2 perechi de papuci pe el il lasa rece, nu in sensul ca nu-i pasa ci doar ca mai bine cumparam o bormasina sau alte tampenii pentru casa.In rest totul e ok nu am deloc probleme cu asta; dupa mine un barbat trebuie sa fie mai in varsta decat femeia, bine, nu in modul exagerat exista si cazuri daplasate;