| Pinxiee a întrebat:

Buna!

Ce puteti sa imi spuneti despre meseria de avocat?
As vrea sa stiu ce trebuie sa stii si de ce calitati ai nevoie ca sa ajungi un avocat de succes + alte lucruri care ti-ar fi de folos.

Va multumesc. >big grin

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o cale lungă până ajungi avocat.
Trebuie să fii absolventă de Drept cu licență, apoi trebuie să urmezi 2 ani de pregătire în profesie (examen de admitere, avocat stagiar) apoi definitivatul tot cu examen pentru avocat definitiv.
http://www.dreptonline.ro/legislatie/legea_profesiei_avocat.php
Pa, pa.

1 răspuns:
| 9089 a răspuns:

E o muca buna! castigi multi bani dar iti da si batai de cap! si trebuie sa stii multa romana