| Eu_8005 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi muzica? cum va imaginati o zi fara muzica?big grin

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cam 90% dintr-o zi obisnuita din viata mea este acompaniata de muzica. Singurele momente in care nu ascult sunt atunci cand dorm, cand citesc, cand invat ceva si in ore, la scoala.
O zi fara muzica este, pentru mine, mai putin suportabila. Si chiar cand se intampla sa fiu plecata undeva unde nu pot asculta muzica, tot ascult macar doua-trei melodii, atunci cand ajung acasa. Oricum, astfel de situatii sunt destul de rare in ceea ce ma priveste.

| Musique a răspuns:

O zi fără muzică e o zi pierdută degeaba.
Nu există nimic mai frumos decăt muzica.Chiar dacă nu toată lumea apregează același gen de muzică, până la urmă fiecare ascultă ceea ce consideră că-l reprezintă.

| ionut1134 a răspuns:

Muzica reprezinta alinarea supararilor bucurie tristete etc... ziua fara muzica o pot avea ma pot abtine putin dar daca sunt suparat as face orce sa ascult muzica pentru ca este ca o alinare

| adelina899 a răspuns:

Buna.
Reprezinta viata. No music no life.
Poti trai si fara muzica dar ea ne ajuta sa trecem peste situatiile grele ne face sa uitam se gasim alinarea in ea. O ascultam oricand indiferent ca suntem tristi sau fericiti cu pofta sau fara de viata. Pentru mine si sunt convinsa ca pentru multi reprezinta foarte multhappy.

| TotEuMa a răspuns:

Muzica, muzica este o inaltare la ceruri day dreaming. Muzica e cea care ne da viata, cu ea ne nastem si cu ea murim day dreaming, pentru mine cel putin muzica este un "lucru" sublim. Doar muzica ne poate oferi si ne poate ridica orice stare, orice sentiment. Cele mai frumoasa momente din viata noastra au la baza muzica, avem o melodie doar "a noastra ", sau a cuplului nostru. Muzica este pentru oricine, ea poate fi inteleasa si interpretata diferit de fiecare chiar daca este aceeasi.

| lolicik a răspuns:

O lume numai a mea :Xin care sunt capabila sa fac orice