| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta muzica pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Lou222 a răspuns:

Probabil fara muzica lumea ar fi mai trista. Mult mai trista. Fara ea nici prin dans nu ne putem exprima sentimentele. Fara ea nu ar fi petreceri. Fara ea nu am mai avea lucruri in comun. Fara ea ar fi oribil.
Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Muzica reprezinta pentru mine un mod de relaxare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzica pentru mine reprezintă pictura nevăzătorilor, arta de a visa fără radieră, lumea mea în care pot intra fără paşaport, în care nu voi plăti niciodată taxe... ceea ce voi "plăti" vor fi deciziile trecutului. Ştiu, uneori uit că prezentul este cel ce dă viaţă viitorului şi ucide trecutul, dar prin muzică trecutul a existat, există şi va exista...

Fiecare melodie trezeşte la viaţă o amintire, iar amintirile fac parte din trecut. Muzica reprezintă jurnalul sufletelor noastre pe o perioadă nedeterminată.

| Lou222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu puteam da copy/paste...

| anonim_4396 explică (pentru Lou222):

Chiar nu am dat copy/paste. Singurul lucru pe care l-am văzut mai demult pe internet a fost "muzica este pictura orbilor". După cum observi am schimbat, iar restul eu am scris acum. Te deranjează cu ceva?

| baddgirl a răspuns:

Hey
Pentru mine muzica reprezinta de cele mai multe ori un refugiu.Cand am probleme, sau sunt suparata din diferite motive, ascult muzica pentru relaxare, dar ascult si cand sunf fericita.Sincera sa fiu, nu pot trai fara muzica happy

| silviu98adi a răspuns:

In principiu depinde de ce melodie ascult. De obicei cand ascult muzica ma relaxez si uit de toate problemele.