| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ce se intampla daca nu voi avea mediile trecute in carnet? Pentru ca... Am 13 ani si mama m-a anuntat alaltăieri seara ca trebuia sa ducem "azi" (adica alaltaieri) carnetele la scoala asa ca ieri mi-a zis ca a intrebat cineva cand il mai poate duce iar diriginta a raspuns "azi la secretariat" si nu am fost nici ieri pentru ca nu aveam cu cine si imi era rusine singura, mama intra in tură de noapte si facea treaba iar tata era plecat. Si azi am vorbit cu niste colege si mi-au zis ca se duc azi la 11:40 ca sa isi ia carnetele, dar dupa cateva minute o fata mi-a scris ca cica s-a schimbat programul si nici ele nu stiu cand merg (cred ca nu vor sa merg si eu). Deci ce se intampla? Am inteles ca nu se intampla nimic pentru ca acel carnet e pentru a vedea parintii notele, dar mi-e frica sa nu comenteze ceva profesorii sau directoarea. Voi ce credeti? Azi il mai pot duce? Adica azi ar fi a 3 a zi, dar pentru ca colegele mele se duc sa il ia probabil asta a fost ultima zi in care au avut carnete si nu vor mai primi. Mi-e frica

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, stai liniștită, până și la începerea noului an școlar se pot da carnetele pentru pus notele și mediile sau chiar și la încheierea acestui ciclu din care faci parte.