| Leilani1411 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o reclama pentru lectura,nu pentru o carte anume, va rog...

Răspuns Câştigător
| Golyat18 a răspuns:

Ai o iluzie neinteleasa
Cand privesti pe fereastra

Si pui in afis o carte cu rama de fereastra
(mai pentru intelectuali)

Printre litere gasesti
Doar ciorchine cu povesti
(pentru copii)

Cartea iti simbolizeaza
Ca acest pas conteaza
(varianta mai comerciala)

(Daca mai vrei si altele cred ca mai pot stoarce cate ceva... big grin )

Sper ca te-am ajutat
Bafta! laughing

7 răspunsuri:
| Golyat18 a răspuns:

Un om citeste o carte in timp ce paste caprele. O capra vine la el si ii mananca cartea.
A doua zi omul se duce sa sloboada caprele, capra care ii mancase cartea vine la om cu o alta carte in gura.
Omul ia cartea si cand o deschide ramane uimit de scrisul caprei...

Doua osti se pregetesc de lupta, in timp ce scot strigate de lupta una impotriva celeilalte doi osteni cu cate un steag alb fiecare iasa dintre siruri si se intalnesc in mijloc cu o strangere de mana.
Unul a adus niste coperti de fier iar celalalt multe file.
Ei cos si introduc filele intre copertile de fier dupa care inchid cartea.
Se intoarce fiecare in randul lui de lupta si incepe batalia.
Una dintre ostiri castiga si mai ramane cu cativa vlasgani obositi care se intorc acasa. Dupa ce trece mult timp peste acel pamant un om din vremurile noastre care cauta metale cu dispozitive speciale gaseste aceea carte in pamant.
O deschide si ramane uimit deoarece in carte sunt prezentate chiar si ilustratii din razboi.

Un om de servici aranjaza cartile in biblioteca, pana cand gaseste o carte putin mai deosebita.
O deschide si incepe a citi cu o uitare fara de margini fata de slujba lui.
Acesta este prins de bibliotecara care ii spune rastit:
-Vasile e pentru ultima data, daca te mai vad citind ca prostul o sa te conciedez.
Vasile inghite in sec si isi vede de treaba, dar pe cand femeia nu e atenta acesta incepe a lega de carte un fir vrand sa o lase usor pe geam ca sa o poata strecura acasa.
Intrerupt din nou omul nostru intrerupe si el la randul lui actiunea.
Astfel vine un altul si ia cartea, o duce la bibliotecara care ii pune stampila cu coada ochiului deoarece Vasile ii atrage atentia.
Astfel omul pleaca multumit cu cartea fara sa isi dea seama ca de fapt e legata.
Astfel omul dezechilibreaza un raft intreg cu carti care e cat pe ce sa cada.
Vasile ca un erou ce ii sare de la celalalt capat al bibliotecii inarmat cu foarfeca si taie firul dupa care indreapta raftul si ii sopteste tipului care a luat cartea:
-O sa te urmaresc! Nu o sa imi scape cartea!
Omul se uita lung si mirat, dupa care pleaca.
Bibliotecara:
- Bravo Vasile fiindca te-ai purtat asa de frumos iti voi da o cafea si te las 30 de minute liber sa ma citesti ceva.

| Golyat18 a răspuns:

Tu ce reclama vrei? Eu am crezut ca vrei ceva video.

| Leilani1411 explică (pentru Golyat18):

O reclama cu un slogan pentru a invita lumea la lectura. Ceva succint de pus pe afis.

| Leilani1411 explică (pentru Golyat18):

O reclama cu un slogan succint pentru a invita omenirea la lectura/citit.

| Leilani1411 explică (pentru Golyat18):

Daca mai ai spune? mi.ar fi de folos cat mai multe sloganuri

| Golyat18 a răspuns (pentru Leilani1411):

In vidul dintre randuri
Cand citesti scrii ganduri

Un creier insetat
Intre carti s-a refugiat

Peste carti praful se asterne
Insa in ele cuvinte eterne

Printre cele ce citesti
Doar delectare gasesti

Trebuie ceva cu rima asta ii ramane in cap omului.winking
Pacat ca nu lucrez in publicitate...broken heart crying

| Golyat18 a răspuns (pentru Leilani1411):

Ai o iluzie neinteleasa
Cand privesti pe fereastra

Si pui in afis o carte cu rama de fereastra
(mai pentru intelectuali)

Printre litere gasesti
Doar ciorchine cu povesti
(pentru copii)

Cartea iti simbolizeaza
Ca acest pas conteaza
(varianta mai comerciala)

(Daca mai vrei si altele cred ca mai pot stoarce cate ceva... big grin )

Sper ca te-am ajutat
Bafta! laughing

| alexfab33 a răspuns:

Cititul este hrana mintei. Citeste si vei fi un om mai intelept. Citeste si vei invata sa porti discutii in mai multe domenii