| CastiCuMicrofon a întrebat:

Cine stie ce se intampla atunci cand faci contestatie la examen, de exemplu : cineva face o contestatie evaluarea de la romana.
Care sunt sansele, in procentaje, ca nota sa creasca, care sunt ca ea sa scada si care sunt acelea ca nota sa ramana neschimbata, as dori sa stiu de ce ati spus aceste procentaje.

Funda

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Cand faci o contestatie, lucrarea iti este recorectata de altii profesori. Nu exista o statistica, in acest sens, cate note cres si cate scad, insa merita sa faci pentru ca nota se schimba doar daca e diferenta de 50 de sutimi, adica daca de exemplu ai luat 8, 40 si dupa conestatie iti vine 8, 30, nota ta nu se schimba iti ramane tot 8.40.

1 răspuns:
| IzabellaVanessa a răspuns:

Sanse sunt cam 50% sa creasca si 50% sa scada..totul e in functie de noroc si de corectator happy