| CastiCuMicrofon a întrebat:

Cine stie ce se intampla atunci cand faci contestatie la examen, de exemplu : cineva face o contestatie evaluarea de la romana.

Care sunt sansele, in procentaje, ca nota sa creasca, care sunt ca ea sa scada si care sunt acelea ca nota sa ramana neschimbata, as dori sa stiu de ce ati spus aceste procentaje.

Funda

Răspuns Câştigător
| DnlG a răspuns:

Ca sa iti fie schimbata nota, trebuie sa fie o diferenta de minim 50 de sutimi.Adica daca ai luat 9 si tu vrei sa ai mai mult, trebuie sa iei dupa contestatii minim 9.5 ca sa fie schimbata nota. Daca iei 9.30, nota ramane 9 pentru ca nu a fost o diferenta de 50 de sutimi, la fel si daca iei 8.50 se schimba la 8.70 nu.

| insanepanda a răspuns (pentru DnlG):

Dar daca lucrarea nu merita contestatie? Iti scade un punct numai pentru ca ai trimis-o pe degeaba?