| Curious2 a întrebat:

Buna, cineva ma sfatuia sa pun la indoiala totul.
Sa ma intreb daca e bine sau nu ce fac, daca ceea ce spune profesorul e bun sa nu, sa verific personal orice informatie.
Ce credeti, o fi bine ce m-a sfatuit acel cineva?

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

E foarte bine, ești pe drumul cel bun. O să vezi cu timpul că așa o să înțelegi mult mai bine o informație pentru că înțelegerea se face în mintea ta ci nu în a altora iar tu doar înveți pe de rost ce au realizat ei. Una e să citești și să reții și alta e să analizezi și să înțelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel cineva te-a sfătuit să gândești cu propriul creier. Nu e bine, e esențial.

| AndreiIonut2000000 a răspuns:

E bine să te intrebi daca ceea ce faci e bine sau nu. Cineva spunea candva:,, Gandeste de 3 ori si fă odată".
Profesorii îți pot da și informații greșite rareori pentru ca sunt si ei oameni, de asta e bine sa verifici mai ales daca ceva ti se pare a nu fi in regulă. Salutări!