| crazydubstepmix a întrebat:

BUNA, CITESTE PANA LA CAPAT, SI AJUTA.MA DACA POTI...SAU HAI MACAR SA DISCUTAM! Deci, de curand mi s.a spart un id yahoo, a fost o problema deoarece pe acel id aveam toate parolele de la toate conturile. Eu mai am un id de rezerva..am intrat pe ala cam 1 saptamana. Eu am un prieten care se crede Hacker si mi-a spus ca gruparea Anonymous a spart 45.000 de id.uri yahoo saptamana trecuta. Eu nu l.am crezut, pana azi! Mi s.a spart si celalalt cont, dar intre timp mi.am facut unul de rezerva ( aprox. acum 6 zile) si ma trezesc ca si ala e spart. Cica Hackeri au spart parolele. Vouva vi s.a intamplat? ASTEPT PARERI

4 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Vrajeala

| FlorinDiablo a răspuns:

Sunt 2 posibilitati,
1.Hai sa lamurim cu gruparea Anonimous, ei au prins un root de unde au putut extrage 45.000 conturi yahoo.
2.M-ai mult ca sigur tu, ai un soft de spionaj in calculator (gen keylogger sau rat). Daca toate conturile ti-au fost sparte, gandeste-te ca ei nu aveau cum sa afle un cont care tocmai a fost creat deoarece s-a salvat pe alt server, si o concluzie personala: Toti vorbesc de aceste conturi insa nu e nimic concret sa publice lista cu id si iti verifici acl daca esti cu problema cred ca e mai mult
''marketing"

| crazydubstepmix explică (pentru FlorinDiablo):

Am Keylogger pe Internet Explorer..si nu stiu cum sa il scot!straight face

| FlorinDiablo a răspuns (pentru crazydubstepmix):

Keyloggerul e in tot pc nu doar in IE, trebuie formatat pc...