| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. Credeti ca este rau sa purtati bijuterii cu Evil Eye? Mi-am comandat de pe Shein un colier cu Evil Eye,dar am auzit ca daca esti crestin,nu trebuie sa porti asa ceva, ca e cu Illuminati si chestii din astea. Am auzit ca poate arunca blesteme si atrage energiile negative. Nu mai pot anula comanda pentru ca e deja pe drum. Oare e adevarat? Voi ce credeti?
P.S:nu stiu la ce categorie sa pun.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sunt doar prostii, fara o logica anume, spune de spalatiipe creier cu religia.

| Drimmero a răspuns:

Prostii, asa ceva ar zice doar babele alea bisericoase care sunt niste inculte, nu exista blesteme sau magie neagra, poarta ce vrei, pana la urma sunt doar niste bijuterii cu anumite simboluri care ies in evidenta, e superficial sa judeci asa ceva din punct de vedere religios, ce zice religia e irelevant, ei saracii sunt blocati cu cativa mii de ani in urma ca mentalitate.

| Smmo a răspuns:

Poti sa nu deschizi usa.
De ce ai purta o bijuterie care deja te face sa te simti nesigura?

| Continchiscontsters a răspuns:

Este doar un simplu inel pentru numele lui Dumnezeu cine este atâta de ''Einștein'' sa judece un om după un inel Doamne ferește așa oamenii...