| Lolllipop a întrebat:

Cum as putea sa-l conving pe tata sa nu faca o scena la sedinta cu parintii, pana acum numai mama a mers, dar de data aceasta nu poate merge si de va duce tata, iar el are o fire ...greu de descris(adica daca are ceva de spus spune ), deci sa ma mai duc la scoala dupa sedinta sau sa ma bag in pamant de rusine?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru anul astarolling on the floor). Pana acum s-a dus mama mea, iar acum a vrut sa se duca tata.Si eu i-am zis sa se duca, dar sa nu spuna cum il cheamarolling on the floorrolling on the floor. Dar stai linistitaoh go on si tatal meu este un pic nebun, si e foarte direct, dar crede-ma. daca tatl tau va avea o parere despre ceva, iti zic eu 100% sigur ca nu va fi singurul care va avea acea parere, pentru ca oamenii sunt ca oile si daca zice unul ceva parca prind si ei curaj sa zica ce ii nemultumestewinking. va fi totul bine, stai calma.big grin Nu ai de ce sa ai emotii sau sa nu mai mergi la scoala dupawinking.big grin

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu are de ce sa-ti fie rusine, la sedinta fiecare spune ce crede ca e mai bine, e normal sa fie si divergente.

| antonius74 a răspuns:

Dar de ce sa-l convingi sa nu zica ce vrea? tu fiind odrasla lui, el stie (in cazul de fata, cel putin) cel mai bine de ce ai nevoie, ce nu isi permite sa cumpere sau nu e de acord sa plateasca etc. E o sedinta cu parintii, deci parintii trebuie sa-si dea cu parerea indiferent despre ce e vorba, daca e sau nu de acord si din ce motive. Da, du-te la scoala, nu ai niciun motiv sa-ti fie rusine (daca exista, eu renuntam demult la scoala laughing)

| angella1972 a răspuns:

Daca tata e asa impulsiv, vorbeste cu mama sa mearga altadata sa vorbeasca cu diriginta, sau sa-i dea un telefon, pentru ca de mai nou a spune tot ce gandesti nu mai e o calitate, ci mai degraba tactul si rabdarea, iar daca totusi are ceva de spus, sa gaseasca un moment potrivit, si nu sedinta cu parintii.