| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa imi dispara un cos cat mai repede? Mi-a aparut un cos alaltăieri iar eu l-am stors, a făcut coaja si inca e pe fața mea. Imi este foarte incomod la aspect si vreau sa dispara cat mai repede, ce pot sa fac? Ps: daca rup coaja aia ce se intampla? Iar va apărea? Si daca il las natural sa dispara cam in cat timp va dispărea? Dau funda

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa treaca repede, trebuie sa il lasi in pace, nu se il storci din prima zi.
Mie imi trec si intr-o zi, dar foarte rar fac.

| Celcestietot a răspuns:

Trebuie să îl lași să treaca de la sine și dispare în funcție de cum ai tu corpul.

| RKBlue a răspuns:

Cosurile nu se storc.Lasa-le sa se faca albe la varf si atunci le storci.
Nu e bine sa rupi coaja.Adica nu se intampla neaparat ceva daca o rupi, dar e mai bine sa o lasi, caci uneori raman semne pe piele.
Semne pot ramane si daca storci mereu cosurile, chiar daca nu au varful alb.