| IsabelaIssa a întrebat:

Cum pot afla cine este in spatele unui numar de telefon din reteaua Orange? Daca exista ceva care chiar sa functioneze, pentru ca am google'it destul fara nici un rezultat. sad

15 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Salveaza numarul in telefon fara sa ii adaugi si un nume, apoi intra pe whatsapp si vezi daca are un nume, o poza ceva...

| IsabelaIssa explică (pentru Th3AbSinTh3):

Am facut si asta, si pe Facebook am cautat, nu are urme...

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ai putea sa-l ignori pur si simplu... Asta doare cel mai tare!

| IsabelaIssa explică (pentru Th3AbSinTh3):

Il ignor, vorbeste singur chiar daca nu ii raspund nimic, dar am eu asa o ambitie sa il aflu. A facut pauza cateva luni apoi a inceput iar. Clar are numarul meu salvat si va continua mult si bine. Asta ma deranjeaza cel mai tare, ca nu il pot afla.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai simplu, pastrezi numarul si sune de pe un alt numar si ii spui ca efectuezi un sondaj, si la sfarsit ii ceri numele pentru a putea valida asazisul sondaj.

| IsabelaIssa explică (pentru OldSoul):

Ideea e ca nu prea raspunde, si daca raspunde nu vorbeste. Mai multa lume are probleme cu el, e un psihopat, agreseaza lumea si trimite poze deocheate si tot felul. sa nu mai zic de felul in care scrie, dar pur si simplu nu pot afla cine e.

| OldSoul a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Ai putea incerca sa iei legatura cu un operator Orange, si sa-i explici problema, sau eventual sa faci o plagere la politie.
Dar oricum, daca este o cartela Pre-Pay sunt mici sansele sa aflii cine esti daca spui ca nu raspunde.
Sau eventual sa incerci sa-i dai mesaj cu un concurc poate-l faci sa se inscrie si sa ii aflii numele.

| IsabelaIssa explică (pentru OldSoul):

Cei de la Orange nu iti dau date, e confidential. La politie mi-au ras in nas ca oricum nu au ce sa ii faca, daca nu ma ameninta sau ceva, si ca daca e cartela nu au cum sa il afle. I-am dat si mesaje cum ca a gresit numarul, sa ma lase in pace. L-am blocat pe telefon, nu mai suna dar ii vad apelul, mesajele se duc in spam, dar as vrea foarte mult sa il identific.

| OldSoul a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Incearca sa folosesti o aplicatie gen blacklist care-ti blocheaza si sterge toate apelurile si mesajele.

| SasNetRomania a răspuns:

Singurii care te pot ajuta sunt cei de la Orange si sri-ul..insa daca nu a facut nimic grav nu ai sanse happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa te loghezi cu numarul de telefon pe Facebook?

| IsabelaIssa explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg. cu numarul ce il caut? Pai daca nu am o parola pentru el. Cu numarul meu, iar nu vad legatura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Te deloghezi, bagi numarul acolo si scrii o parola oarecare. Daca are Facebook cu numarul respectiv o sa iti apara contul persoanei.

| IsabelaIssa explică (pentru anonim_4396):

Nu imi da nimic. Si ma gandesc ca ar fi acelasi lucru cu a da search pe Facebook cu numarul. Ajungeam la acelasi rezultat si am facut asta deja.

| DanyAlves79 a răspuns:

Nu ai cum. Pune un anunt la matrimoniale cu nr ala laughing))